Výstava výtvarných prací Evy Kozákové je pořádána při příležitosti autorčina jubilea. Výstavu zahájil Pavel Sosnovec z Muzea Mladoboleslavska, autorku a její tvorbu představila Eva Ševců, ředitelka mnichovohradišťské ZUŠ. Návštěvníci poté zhlédli vystoupení taneční skupiny Parau-Parau inspirované vystavenými pracemi.

Eva Kozáková se narodila v Mladé Boleslavi, s manželem a třemi dětmi žije v nedalekých Korytech. V Mladé Boleslavi absolvovala výtvarnou školu akad. malíře Stanislava Kováře. Studovala na mnichovohradišťském gymnáziu a poté absolvovala obor výtvarná výchova pro základní umělecké školy na Pedagogické fakultě UK v Praze. Pracovala jako učitelka ZUŠ v Mnichově Hradišti, nyní učí na zdejším gymnáziu výtvarnou výchovu a angličtinu.

Svoji tvorbu charakterizuje takto: „Na vysoké škole jsem se seznámila s novými výrazovými prostředky a některé techniky se mi opakovaně promítají do mé výtvarné práce. Čím více se umění věnuji, tím více zjišťuji, jak málo toho vím, a tak neustále pokračuji ve výtvarném vzdělávání. Jsem otevřená všem novým procesům, které moderní doba přináší. I přes velkou nelásku k počítači a moderním médiím se snažím pomocí nich vytvářet zajímavé animace a instalace. Analogovou zrcadlovku nahradila modernější digitální, malířské plátno plocha počítače. Někdy si od malování chci odpočinout, a tak zasednu za šicí stroj. Výsledkem je textilní tvorba především inspirovaná technikou patchworku.“

Ukázky zmiňovaných technik mohou návštěvníci vidět na výstavě. Kromě textilní tvorby autorka představuje keramiku, akvarely, pastely i fotografické koláže. Pro návštěvníky výstavy je také připraveno překvapení, kterým autorka zve ke spoluúčasti na výsledné instalaci.