OPAKUJEME! Virtuální procházka městem č. 4

25.02.2020 (Út) 17:00

Městské muzeum Vás zve na opakování čtvrté ze série tematických besed a virtuálních procházek po Mnichově Hradišti.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště

V úterý 25. února od 17 hodin v Kino Mnichovo Hradiště prostřednictvím dosud nezveřejněných fotografií i videí zavzpomínáme na to, jak vypadala dolní část našeho města v dobách minulých.

Představíme si místní stadion, včetně nejen sportovních událostí, které se zde odehrávaly, všechny plovárny na řece Jizeře, továrny stojící v jejím dosahu, i povodně, které se zapsaly do historie. Městským parkem s rozhlednou a židovským hřbitovem dojdeme k ‚‚Benešovce‘‘, projdeme se bývalou židovskou čtvrtí se synagogou, školou a řadou živností, Havlíčkovou ulicí se vrátíme do ul. Palackého, kde jsme započali minulou procházku. Připomeneme také známé obyvatele těchto míst.

Vstupné 30 Kč. Vstupenky zakoupíte přímo na místě před začátkem akce bez rezervace.

Těší nás čtyřikrát zaplněné městské kino - Vám, kteří jste se na minulé promítání nedostali se omlouváme, děkujeme za Váš zájem a těšíme se na viděnou!

Svatby na Mnichovohradišťsku

Neuvedeno

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
Roztříštěná příroda

Vernisáž výstavy Mihaely Tănase v pátek 26. dubna 2024.
Výstavu můžete navštívit vždy ve středu 15:00 - 17:00 a v sobotu 9:00 - 11:00 nebo po domluvě v ZUŠ 606 858 110.

kde: Galerie Konírna, ZUŠ Mnichovo Hradiště
ČARODĚJNICKÁ STEZKA

Bezobslužná stezka plná zajímavých úkolů na pozornost, protažení těla a rozhýbání jazýčků. Start s pokyny najdete v lesoparku Nad Jizerou směr od pláže Na Kamínkách k fotbalovému hřišti.

kde: Lesopark Nad Jizerou
[pro děti]
Svatby nejen na Mnichovohradišťsku / výstava v městském muzeu

Výstava věnovaná svatbám nejen na Mnichovohradišťsku, na které jste se podíleli i Vy.

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
[výstava]
Brigáda na pláži "Na Kamínkách"

Přidejte se k nám a připravme společně pláž u Jizery na novou sezónu.

kde: Pláž Na Kamínkách
[ostatní]
KONVERZACE S RODILOU MLUVČÍ

Anglická konverzace pro dospělé (s možností využít hlídání dětí v herně). Bližší informace a rezervace na lekci provádějte přímo u lektorky Joanny Mary Hulbert na telefonu: +420 735 531 432 (sms / whats app).

kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
[volnočasové centrum]
Stavění máje a pálení čarodějnic

[Slavnost]
Speciální prohlídka zákulisí zámeckého divadla
Neuvedeno
kde: Státní zámek Mnichovo Hradiště, V Lípách 148, Mnichovo Hradiště 29501
[ostatní]
Mnichovo Hradiště 1945

14:00 přehlídka dobové módy
15:00 historická bojová ukázka

[historie]
Ten, co slaví každý den

Příběh M. Marošiho, rodáka z Benátek nad Jizerou, extrémního vrcholového sportovce, pro kterého je horské kolo nedílná součást života.