Dne 3. 3. 2016 městské muzeum uspořádalo pro zájemce o historii našeho města další setkání s jeho pamětí a pamětníky. Tentokrát jsme se rozhodli představit veřejnosti jeden z pokladů našich muzejních sbírek, jakým jsou Vzpomínky Františka Mendíka. František Mendík (1859-1947) patřil k  výrazným osobnostem města své doby. Ačkoliv sám z Hradiště nepocházel,  svými aktivitami výrazně přispíval při zakládání významných spolků, jako byl Sokol, Okrašlovací či Muzejní  spolek, a i jinak byl společensky velmi činný. Vzhledem k svému zaměstnání ředitele městské spořitelny měl výborný přehled o dění  ve městě i jeho okolí, což pak na sklonku života zúročil při psaní velmi obsáhlých pamětí. Náplň pořadu jsme se snažili vybrat s ohledem na autorovo přání, podle kterého „pro veřejnost vzpomínky psány nejsou, a proto budou-li snad přece jen někdy někým čteny, aby byly dle toho shovívavě posuzovány.“ S ohledem na toto přání jsme vybrali několik kapitol velmi dobře vystihujících tehdejší život města. Posluchači si pak mohli vyslechnout povídání o založení Sokola, Okrašlovacího spolku a Čtenářské besedy, o tom jak bylo město vydlážděné a jak se stavěly silnice nebo odlehčující témata jako např. „Jak poznáte Hradišťáka“, kdo byla kořenářka Mrázka, či jak lidé řešili své problémy s bolestí zubů.  Ke každé kapitole jsme se snažili vybrat i reprezentativní fotografie, které měly dotvořit atmosféru doby, o níž bylo pojednáváno. Soudě podle spokojených tváří návštěvníků, paměti Františka Mendíka dnešní Hradišťáky velmi zaujaly, a proto jsme se s nimi rozhodně nesetkali v našich programech naposled.