Ve výstavních prostorách mnichovohradišťského muzea probíhá od 1. června až do konce prázdnin výstava ,,100 let hračky v českých zemích“. Navštívit ji můžete každý den od 9 do 16 hodin. Již od počátku se výstava setkává s pozitivním ohlasem. Starší vzpomínají na nejen dřevěné hračky svého mládí, děti pak poznávají, s čím si hráli jejich rodiče, ale i babičky a dědové. A že k vidění je opravdu mnoho! Od dřevěných autíček, vojáčků, loutek, dětských pokojíčků, kuchyněk, po panenky s kočárky, modely aut, vláčků, ale i společenské stolní hry či stavebnice. S vybranými hračkami si děti mohou v rámci výstavy pohrát, případně si vyrobit svou vlastní dřevěnou hračku, tak jako tomu bylo v neděli 11. 6. 2017, kdy v prostorách muzea vznikla truhlářská dílna pod vedením členů klubu Jednoty bratrské. Vyráběla se dřevěná autíčka různých designů. Pokud jste nestihli, můžete využít ještě dvou termínů, a to sobotu 22. července a 19. srpna.