Letošní 2. zářijový víkend se v našem městě uskutečnila řada skvělých kulturních akcí. Již v pátek jej ohlásilo otevření dlouho očekávané výstavy krajinných maleb Jaroslava Korčáka a Jaroslava Procházky v městském muzeu. Očekávali jsme, že na výstavu přijde řada příznivců místního výtvarného umění, avšak návštěvníci předčili naše odhady a městské muzeum doslova praskalo ve švech. Nic to však nezkazilo na přátelské atmosféře, která vládla v 2. patře našeho zámku. Výstavu zahájil po úvodní řeči starosty svým proslovem letitý pracovník pro blaho města pan Jaroslav Koloc. Příjemný hudební doprovod pak zajistil vystavovatel Jaroslav Procházka se svým uskupením Smeč. Širší zhodnocení připravujeme, již teď však můžeme prozradit, že duchové Českého ráje, hlubokých lesů, skal i tůní se usídlili v našem muzeu, které se dočasně proměnilo v opravdu hodnotnou galerii regionálního umění. Přes 100 obrazů udělá velkou radost všem domácím, ale i dalekým, či blízkým návštěvníkům města.