Máme pro vás skvělou zprávu. Rok uplynul a už tu zase máme léto a s ním i oblíbené vyrábění ze dřeva v historických prostorách muzea.

Truhlářské dílničky s Ivo Šrajbrem, Danou a Petrem Novákovými a jejich dětmi z mnichovohradišťské Jednoty bratrské se během období letních prázdnin budou konat celkem dvakrát. Termíny jsou v roce 2024 stanoveny na sobotu 20. července a na sobotu 17. srpna. Vyrábění bude probíhat vždy od 9:00 do 15:30. Na tyto dny je stanoveno jednotné vstupné 50 Kč. Vstupenka platí nejen na uvedený truhlářský program, ale je platná i pro vstup na aktuální výstavu „Svatby nejen na Mnichovohradišťsku“ a do všech stálých expozic muzea.

Dny, během kterých si příchozí návštěvníci v muzeu vlastnoručně vytváří originální výrobek ze dřeva, jsou mezi malými i velkými návštěvníky velmi populární. Vyrábění probíhá s odbornou pomocí a podrobným vysvětlováním všech činností, srozumitelně, krok za krokem. Činnost zvládají děti od čtyř let, moc baví i děti mnohem starší. A občas se k tvoření připojí i dospělí.

Na fotografie z minulých let se podívejte na našich muzejních webových stránkách https://muzeum.mnhradiste.cz/deti/truhlarske-dilnicky