Tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové - Příběh módy - se koná dnes, v sobotu 7. srpna v prostorách městského muzea - ve 2. patře státního zámku! V rámci aktuální letní výstavy Kouzlo starých plováren s videoprojekcí.

Koná se ve 2 časech: v 15:30 a 17:00.

Přítomna bude Pekárna Sychrov se svými mini dezerty, obloženými chlebíčky a nápoji.

Pojďte s námi nahlédnout do šatníku našich předků!

Malá módní přehlídka představí dámské a dívčí letní oblečení od roku 1900 do 1970, většinu prezentovaných modelů tvoří dochované dobové originály z Mnichova Hradiště a okolí. Uvidíte například: jednoduché oranžové šaty z 30. let 20. století, z krejčovské dílny p. Pryla, černé šaty doplněné krajkou, které oblékala v 30. letech teta paní Marie Kučerové, profesorky zdejšího gymnázia, brokátové mini ze 60. let, ušité soukromou švadlenou v Bakově, a mnoho dalších.