V sobotu 25. května 2024 přivítáme v muzeu v Mnichově Hradišti modelky. Přijdou k nám totiž dámy z „Příběh módy“ a v 10:00 a ve 14:00 předvedou módní přehlídky šatů.
Svatba je v životě muže a ženy, kteří do manželství vstupují, zásadním momentem, je to důležitý životní mezník. A na takovou slavnostní událost se nelze obléknout jen tak. Ať dnes, tak v minulosti, mělo oblečení svatebčanů své zásady. A jak to bylo dříve se názorně dozvíme právě na sobotní přehlídce.
Módní přehlídky s podnázvem "NEVĚSTA od 18. stol. do 70. let 20. stol." budou v muzeu probíhat pod vedením paní Hanny Vignerové z Příběhu módy, která se podílela i na letošní a právě probíhající výstavě svateb. Z jejich sbírek máme zapůjčeno několik šatů družiček, nevěst, svatebních doplňků, replik kytic, svatební fotografie a je také autorkou výstavních textů o textilu. Pro výstavu popsala svatební oděv od 19. století až po 90.léta 20.stol., panely najdete v jedné z výstavních místností.
Těšíme se na všechny v sobotu na přehlídce. Vyberte si čas, který vám vyhovuje (10:00 nebo 14:00), program přehlídek bude v oba časy stejný.
O výstavě ‚‚Svatby nejen na Mnichovohradišťsku‘‘ více ZDE
Jednotné vstupné na akci 25. 5. 2024: 50 Kč
Místo konání: v prostorách Muzea města Mnichovo Hradiště, ve 2. patře státního zámku, ulice V Lipách 148, MH
Kontakt: muzeum@mnhradiste.cz, 720 981 281
Sledujte muzeum i na Facebooku a na Instagramu