Na pátek 3. 6. připravilo městské muzeum muzejní noc s názvem „Když se v Hradišti o most bojovalo“.

Jak název napovídá, zastavíme se naposled u válečných událostí roku 1866.  Opět jsme pro vás připravili oblíbené oživené prohlídky s vyprávěním a scénkami. Kromě událostí odehrávajících se v Mnichově Hradišti obrátíme pozornost také k událostem ve Březině, v Hoškovicích,  na Mužském a v Bosni. Zcela exkluzivně si během naší muzejní noci budete moci informace sehrané ve scénkách ověřit v originálních obecních kronikách, které budou během prohlídek vystaveny k nahlédnutí. Využijte také jednu z posledních možností prohlédnout si výstavu Via Belli, která shromažďuje jedinečné předměty nalezené na bojištích v okolí Mnichova Hradiště. Pamatováno je samozřejmě také na děti, pro které jsou připraveny zábavné úkoly. S pracovníky muzea celou akci připravuje folklórní soubor Furiant a Klub Jednoty bratrské. Jako tradičně tady určitě nebude chybět humor  a dobrá nálada.

Prohlídky s průvodci se konají každou půlhodinu od 18 do 22 hodin.

020 muzejni noc plakat