V podvečer 22. září se prostory městského muzea proměnily v jedno velké přehlídkové molo, za zvuku dobových písní se po něm prošlo devět modelek a jeden model.
Představena nám byla móda 70. a 80. let v choreografii paní Hanny Vignerové​, která ve svém projektu ,,Příběh módy​" zábavnou formou představuje historii odívání. K vidění byly oděvy pro běžné nošení ve všech ročních obdobích, šaty společenské a dokonce i svatební. Přehlídky zakončoval tzv. Tanec malého ptáčka, zapojení se přítomného publika nebyl překvapivě žádný problém, což svědčí o tom, jak skvělá a uvolněná atmosféra při muzejním galavečeru panovala, díky za to! Využít bylo možné služeb přítomné kadeřnice a o sladkou tečku večera se postaraly cukrářky z mnichovohradišťské Cukrárny Za rohem se svou edicí retro zákusků, na které se doslova stály fronty, i ty k připomínanému životu v 70. a 80. letech patřily.
Jedinečná výstava fotografií, videí a předmětů z této doby v našem městě je pro Vás připravena do konce října denně o 9 do 16 hod v městském muzeu, tedy v prostorách 2. patra státního zámku Mnichovo Hradiště. Rádi bychom poděkovali všem účinkujícím a dobrovolníkům za jejich čas a ochotu a Vám návštěvníkům za hojnou účast!

Článek a fotogalerie v Boleslavském deníku.: ZDE