Tuto sobotu 1. 6. Vás obec Klášter Hradiště nad Jizerou zve na oslavu 875. výročí svého založení!

Připraven je bohatý doprovodný program včetně unikátního kalendáře na rok 2020 plného historických pohlednic Kláštera a jeho okolí.

Městské muzeum se na události podílí připomenutím významné osobnosti našeho společného regionu - Josefa Düricha - rodáka z Borovice, následně klášterského mlynáře, spisovatele, politika a výrazné postavy československého zahraničního odboje v Rusku za první světové války. Připravený panel najdete v interiéru kostela Narození Panny Marie, kde bude probíhat výstava dalších fotografií a starých pohlednic s tématikou Kláštera a jeho okolí - jejíž autorkou včetně kalendáře je paní Michala Mydlářová. Použity byly pohlednice ze sbírky pana Jiřího Šosvalda, část sbírky si můžete již pouze do této neděle 2. 6. prohlédnout v rámci jarní výstavy městského muzea ve 2. patře Státního zámku Mnichovo Hradiště.