V příštím roce uplyne 100 let od narození učitele a malíře pana Josefa Marka. Městské muzeum si připomene toto výročí v září a říjnu roku 2021 soubornou výstavou jeho obrazů. Pracovníci muzea již nyní připravují k výstavě katalog, který by měl pokud možno co nejúplněji zachytit autorovu tvorbu.

Obracíme se tedy na všechny z vás, kdo vlastníte obraz či kresbu pana Josefa Marka, s prosbou, abyste se nám přihlásili a pomohli tak zkompletovat malířovo dílo. Jména majitelů obrazů nebudou nikde zveřejněna, stejně tak budou dodržena všechna pravidla o ochraně osobních údajů. Cílem je opravdu pouze pořízení pokud možno co nejrozsáhlejší evidence děl pana Marka.

Jak to bude probíhat?

1. vyfotografujeme Váš obraz, následně jej zařadíme do katalogu, který zdarma obdržíte

2. vybrané obrazy, po Vašem souhlasu, si vypůjčíme a vystavíme v září a říjnu 2021 v prostorách městského muzea

Prosíme, hlaste se nám na telefonní číslo 326 771 001 nebo na emailovou adresu: muzeum@mnhradiste.cz

Děkujeme a těšíme se ze spolupráce, která má smysl!