Módní přehlídku osmi modelek z Příběhu módy Hany Vignerové si v sobotu 7. srpna přišlo do prostor Muzea města Mnichovo Hradiště ve 2. patře státního zámku prohlédnout na 100 návštěvníků! Vážíme si hojné návštěvnosti i příjemné atmosféry, kterou se společně podařilo navodit. O občerstvení v podobě mini dezertů, chlébíčků a nápojů se postarala místní Pekárna Sychrov.

40 minutová módní přehlídka představila dámské a dívčí letní oblečení od roku 1900 do 1970. Většinu prezentovaných modelů tvořily dochované dobové originály z Mnichova Hradiště a okolí. Jako například: jednoduché oranžové šaty z 30. let 20. století, z místní krejčovské dílny pana Pryla, černé šaty doplněné krajkou, které oblékala v 30. letech teta paní Marie Kučerové, profesorky zdejšího gymnázia, brokátové mini ze 60. let, ušité soukromou švadlenou v Bakově. A mnoho dalších zajímavých modelů ze sbírky paní Hany Vignerové, která celou přehlídku komentovala a seznámila nás nejen s použitými materiály, technikou výroby, ale doslova i s příběhem jednotlivých prezentovaných modelů.

Módní přehlídka se konala v rámci aktuální letní výstavy Kouzlo starých plováren s videoprojekcí, která končí již v neděli 29. 8. - navštivít ji můžete každý den, mimo pondělí, mezi 9. a 16. hodinou.