Na sváteční dny a blížící se víkend - tedy od 5. do 8. 7. 2018, jsme probíhající unikátní výstavu historických kol doplnili o filmovou projekci dobových ukázek jízdy na vystavených exponátech!

Přijďte se - při příležitosti 200. výročí pantentu prvního kola - seznámit s historií cyklistiky, nejen v našem regionu, se světovými i místními výrobci. V našem městě si letos připomínáme 124. výročí založení prvního Klubu velocipedistů. Těšit se můžete na první typ kola poháněný pedály zvaný Boneshaker - kostitřas z Francie, stářím více než 150 let. Jistě zaujme i speciálně upravené kolo dětské i dámské, a dokonce i kolo hasičské s koncovkou pro požární hadici či speciálně upravené historické kolo pro hendikepované. Moderní dobu zastoupí závodní kolo Colnago Ferrari CF4.

Vstupenka na výstavu - 40 / 20 Kč - platí pro celou expozici muzea, včetně interaktivní výstavy Pověstné báchorky Mnichovohradišťska - s tvořením a hrami pro děti.

Městské muzeum sídlící ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště můžete navštívit po celé prázdniny, každý den - kromě pondělí - mezi 9 a 16 hodinou