Setkání prince s pohádkovou Popelkou na místním zámku bylo i okamžikem zahájení výstavy v městském muzeu. Na děti, které s průvodem došly až do muzea, čekala odměna v podobě popelčiných zlatých oříšků a prohlídky nové výstavy věnované adventním zvykům a postavám. Tak jako v minulých letech jsme vsadili na osvědčené téma, ve starých knihách vyhledali informace o polozapomenutých postavách a zvycích a zhmotnili je v naší výstavě.  K vidění jsou opět čert s andělem a Mikulášem, kteří navštívili staročeskou světnici v době přástek, Barborka s Luckou, ale i další tajemné postavy jako například Ambrož nebo Perchta. Připomenout si pak můžete i velké množství adventních zvyků, pranostik nebo pokrmů. Naši výstavu můžete navštívit každý den v prosinci do 22. 12. a v lednu pak ještě od 2.1. do 6.1. vždy od 9 do 16 hodin. Zvláštní program pak na Vás čeká již tento pátek, kdy po páté hodině odpolední všechny naše postavy ožijí ve vánočním příběhu, který Vás zavede přímo do starých časů.