V městském muzeu můžete od 25. dubna do 1. září 2024 zhlédnout výstavu věnovanou Svatbám nejen na Mnichovohradišťsku. Jejím základem je množství svatebních fotografií z let cca 1880–1990, které se podařilo shromáždit na základě naší Svatební výzvy v loňském roce. Ze stejného časového období, tj. od období secese po dobu nedávnou, jsou vystaveny ukázky svatebních šatů jak pro nevěstu, tak i ženicha. Jsou zapůjčeny ze sbírek muzea v Mladé Boleslavi a v Turnově, ale také od občanů města. Nechybí ani svatební kytice a prostřená svatební tabule. Vystavena je také sbírka historických svatebních oznámení a blahopřání, ukázky nevěstiny výbavy i svatebních darů.

Výstava představuje také některé svatební zvyky. Jejich historii a vývoji bude věnována i přednáška Aleny Nachtmannové, jež se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna v 17 hodin v prostorách muzea. Jednotné vstupné na tuto přednášku je 50,-

Dne 16. května proběhne komentovaná prohlídka výstavy, kterou povede Lenka Křížová, autorka výstavních textů.

Na sobotu 25. května připravuje Hanna Vignerová a její Příběh módy přehlídku svatebních šatů.

V pátek 16. června proběhne v kapucínském klášteře Muzejní noc.

Další doplňkové akce jsou plánovány na letní prázdniny (truhlářské dílny, módní přehlídka). Na všechny vás srdečně zveme.