Adventní výstava v městském muzeu je již minulostí, stejně jako rok 2017, avšak její slavnostní finále, tedy vyhlášení vítěze soutěže o nejhezčí vánoční betlém, jsme si nechali do roku nového na svátek Tří králů. V průběhu měsíce prosince svůj hlas jednomu ze 44 soutěžních betlémů dalo na 879 našich návštěvníků, jejich sečtením vzešli tito tři vítězové. Na místě prvním se umístila Základní umělecká škola v Mnichově Hradišti - třída paní učitelky Lenky Kancnýřové, druhé místo patří Mateřské škole Jivina, místo třetí pak obsadila třída 5. A paní učitelky Hany Kavalíkové ze ZŠ Studentská v Mnichově Hradišti!

Do soutěže se zapojily tedy nejen školy hradišťské, ale také z okolních obcí, jako již zmíněná Jivina, zásluhou paní učitelky Heleny Kaluhové pak v hojném počtu Bakov nad Jizerou, ale také Loukovec či Žďár, jejich práce a času si velmi vážíme a za účast v naší soutěži děkujeme! Rozhodnout o vítězi jinak než tajným hlasováním nebylo možné, neboť každý výrobek byl pojat originálně, jak ostatně máte možnost vidět ve fotogalerii pod článkem. Pro všech více než 21 zúčastněných tříd a řadu jednotlivců máme připraveny odměny, věnované společností COOP Mnichovo Hradiště a Dino Toys s.r.o. v Mnichově Hradišti.

Mimo výstavní galerii a stylově zařízenou staročeskou světnici s ukázkami a i ochutnávkou tradičních adventních pokrmů a cukroví, doplněnými o tradice a pověry s nimi spojenými, se naše muzeum proměnilo také ve vánoční dílničku pod vedením bývalých učitelek Jany Havlíkové, Miroslavy Rydvalové a Hany Menzelové, které s dětmi vyráběly originální ozdoby z papíru a přírodnin na vánoční stromeček či štědrovečerní stůl. A při počtu dvou až tří tříd denně bylo v prostorách muzea opravdu živo, a to i přes již ukončenou návštěvní sezónu, při jejímž opětovném zahájení v roce novém se těšíme na viděnou.