Ve čtvrtek 15. dubna odpoledne se ve výstavních prostorech městského muzea uskutečnila vernisáž výstavy Mnichovo Hradiště a okolí v dřevořezbách Vratislava Kolinského. Podívat se přišlo více než 60 návštěvníků. Vyslechli si moudrá slova pana Jaroslava Koloce, který výstavu zahajoval, a poté vystoupení saxofonového kvarteta zdejší ZUŠ vedeného Markem Bublem. Z více než třiceti vystavených dřevořezeb návštěvníky zaujaly zejména ty, které zachycují dnes už zaniklé domy či různá zákoutí našeho města. Autor, mnichovohradišťský občan, je vytváří především podle starých fotografií a pohlednic, které získává od svých přátel ve Spolku rodáků a přátel města Mnichova Hradiště. Kromě Mnichova Hradiště je však možné zhlédnout i díla s motivy Valečova, Klokočky, Kosti, Hrubé Skály i jiných romantických míst v našem kraji. Zajímavé jsou i ukázky rozpracovaných děl, kde autor názorně předvádí, jak jeho práce vznikají.

Výstavu je možné zhlédnout v městském muzeu do 30. května. V měsíci dubnu je otevřeno v sobotu i v neděli od 9 do 15 hodin, v květnu denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin.