Muzeum města Mnichovo Hradiště Vás srdečně zve na cestu ‚‚Za památnými stromy Mnichovohradišťska‘‘ na Zelený čtvrtek 29. 3. 2018 od 17:30 hod. do Volnočasového centra, kde se uskuteční křest knihy Ing. Mileny Roudné, CSc. Ta nás na základě komentovaného promítání vlastních fotografií provede naším městem a jeho blízkým okolím z pohledu památných stromů evidovaných v Ústředním seznamu ochrany přírody, ale nejen jich. Na základě návrhů spoluobčanů našeho města byly do knihy zařazeny i stromy vzácné, mající souvislost s určitou historickou událostí, významné z pohledu krajinotvorby či druhové jedinečnosti. Nechybí mezi nimi Švehlova lípa, Valdštejnské duby u Jizery, lipová alej na Horku, či mohutná borovice lesní v zámeckém parku.

Přijďte se o těchto více než 4 desítkách pamětníků naší historie dozvědět více, o jejich významu, ale i symbolice, která se odráží v četných lidových zvycích a tradicích.

Knihu si bude možné zakoupit po skončení přednášky za cenu 90,- Kč. Vstup zdarma.

Místo konání.: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště, Zámecká 744, 295 01 Mnichovo Hradiště - MAPA