Návštěvníci výstavy poznají počátky Sokola v našem městě, seznámí se s působením sokolů až do zániku organizace ve 40. letech 20. století a poté se dozví o obnovení činnosti v 90. letech a o fungování Sokola v současnosti. Mohou vidět např. historické i současné sokolské kroje a prapory či historické cvičební náčiní. Z archivních dokumentů zaujmou např. staré členské průkazy, stanovy, výroční zprávy, plakáty a další doklady. Nechybí řada historických fotografií. Část výstavy je věnována budově sokolovny, prvním návrhům stavby, stávající podobě budovy, ale představen je i model znázorňující, jak by měla být sokolovna upravena v budoucnosti. Pozornost je věnována také významným osobnostem mnichovohradišťského Sokola,  zvláště pak těm, kteří za sokolské ideály položili život - jednotlivé příběhy si můžete přečíst přímo ZDE.

Vystaveny jsou předměty, archiválie i fotografie ze sbírek muzea a mnichovohradišťského Sokola, ale i předměty zapůjčené z Prahy z ústředí Čs. obce sokolské a TJ Sokol Libeň. Jednotlivé výstavní panely mapují historii organizace z nejrůznějších pohledů, věnují se mimo jiné sokolským sletům či úloze Sokola při vzniku samostatné republiky.

Doprovodné události:
Pátek 22. 9. 2023: Muzejní noc v sokolovně v Mnichově Hradišti od 18:00
, seznámení s historií, komentovaná videoprojekce, hrané scénky, taneční vystoupení
Sobota 4. 11. 2023: Významní zesnulí, komentovaná procházka po městském hřbitově v Mnichově Hradišti, vzpomínka na významné členy zdejšího Sokola

Ve čtvrtek 7. 9. proběhla v městském muzeu vernisáž výstavy 160 let Sokola v Mnichově Hradišti, kterou připravili pracovníci muzea společně s TJ Sokol Mnichovo Hradiště.  Vernisáže se zúčastnili představitelé města, Sokola i spřátelených organizací z okolí. Vystoupily jedny z nejmladších sokolek – členky Tanečního a sportovního klubu IMPULS.