1. setkání s historií Mnichova Hradiště a okolí

vstupné dobrovolné
Místo: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 731 440 036

Protože spolek Žijeme pro Hradiště si jako jeden ze svých hlavních cílů vytkl podporu kulturně-komunitního života v našem městě, připravil pro veřejnost další akci, respektive rovnou dlouhodobý  program. Ve středu 25.února se uskuteční 1. setkání s historií Mnichova Hradiště a okolí. Naším cílem je připravovat  pravidelný cyklus přednášek a diskusí s tématy z dějin Hradiště a okolí. Hned první přednáška – s poněkud delším názvem Cistercium mater nostra aneb hradišťští cisterciáci od počátku do 30. dubna  roku 1420 – zavede posluchače do blízkého cisterciáckého kláštera Hradiště  a společně s přednášejícím, Pavlem Sosnovcem z mladoboleslavského muzea, si projdou historii zdejšího řeholního společenství, které se – mimo jiné – tím nejpodstatnějším způsobem zasloužilo o vznik a prvotní rozvoj  městečka Gredis čili našeho Hradiště.

A proč přednáška skončí „30. dubna 1420“? To se dozvíte právě ve středu 25. února od 17 hodin v sále volnočasového centra.

Pořadatel: spolek Žijeme pro Hradiště a muzeum města Mnichovo Hradiště

Plakát s pozvánkou