Čtení z pamětí Františka Mendíka

03.03.2016 (Čt) 17:00
Místo: Mnichovo Hradiště, Volnočasové centrum ul. Zámecká 744
Kontakt:

Přijměte pozvání na čtení z jedněch z nejzajímavějších memoárů Mnichova Hradiště, pamětí ředitele městské spořitelny, pana Františka Mendíka. Mendíkovy paměti zprostředkovávají neobyčejný vhled do života na konci 19. století. Dozvědět se můžeme o tehdejších spolcích, podobě města i jeho každodenních problémech nebo humorných příhodách, které tehdy město bavily. František Mendík, který byl i váženým mecenášem kulturního dění si nepřál, aby byly vzpomínky v celistvosti publikovány. Proto je jejich text přístupný pouze badatelům a naše čtení má tak s ohledem na přání pana Františka Mendíka zcela výjmečný výzmam.

Neváhejte a přijďte si poslechnout ve čtvrtek 3. 3. v 17:00 do Volnočasového centra to nejzajímavější, co jsme pro Vás z Mendíkových pamětí vybrali.

Plakát s pozvánkou