Čtení z pamětí Františka Mendíka

03.03.2016 (Čt) 17:00
Místo: Mnichovo Hradiště, Volnočasové centrum ul. Zámecká 744
Kontakt:

Přijměte pozvání na čtení z jedněch z nejzajímavějších memoárů Mnichova Hradiště, pamětí ředitele městské spořitelny, pana Františka Mendíka. Mendíkovy paměti zprostředkovávají neobyčejný vhled do života na konci 19. století. Dozvědět se můžeme o tehdejších spolcích, podobě města i jeho každodenních problémech nebo humorných příhodách, které tehdy město bavily. František Mendík, který byl i váženým mecenášem kulturního dění si nepřál, aby byly vzpomínky v celistvosti publikovány. Proto je jejich text přístupný pouze badatelům a naše čtení má tak s ohledem na přání pana Františka Mendíka zcela výjmečný výzmam.

Neváhejte a přijďte si poslechnout ve čtvrtek 3. 3. v 17:00 do Volnočasového centra to nejzajímavější, co jsme pro Vás z Mendíkových pamětí vybrali.

Plakát s pozvánkou

Ferda Mravenec

Krásný umělecký výtvor režisérky H. Týrlové povýšený k naprosté dokonalosti nezaměnitelným hlasem F. Filipovského a geniální hudbou Z. Lišky.

Na kole Afrikou - cestopisná přednáška - ZRUŠENO Z ROZHODNUTÍ VYSTUPUJÍCÍHO

V prosinci jsme se projeli na kole Spojenými státy americkými s D. Polmanem, letos začínáme opět na kole - tentokrát Afrikou s Tadeášem Šímou!

Úča musí pryč - náhradní termín

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
[divadlo]
The Matrix Resurrections

Neo, Trinity a Morpheus po dvaceti letech "znovuožívají" a vracejí na plátna kin!

Šťastný nový rok 2: Dobro došli

Volné pokračování prvního dílu začíná chystanou svatbou dvou hlavních hrdinů, v Chorvatsku.

Srdce na dlani

Milý a laskavý film o lásce a srdíčcích na dlani, která si lidé nabízejí, když nechtějí být sami. Po úspěšných Ženách v běhu přichází režisér a scénárista M. Horský s novým filmem podobného ražení.

Dračí princezna

120 Kč (český dabing)

Dračí mládě zabloudí do lidského světa právě o Vánocích. Naštěstí se spřátelí s dvěma malými dětmi, ale tradiční klidné Vánoce spolu rozhodně nezažijí!

Karel

Poslední promítání dokumentu o Karlu Gottovi v našem kině!

Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností

kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
[konzultace s architektem]
Spider Man: Bez domova 3D

130 Kč (český dabing)

Spider-Man alias Peter Parker býval nesmělý student, ale teď si tak zvykl na druhý život superhrdiny, že začíná mít potíže a radí se proto s Doctorem Strangem.