DOKOLA OKOLO KOLA - Výstava historických velocipedů

19.04.2018 (Čt) 09:00

40/20 Kč - vstupenka na výstavu platí pro celou expozici muzea!

Místo: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
Kontakt: Muzeum města Mnichovo Hradiště
Přijďte se seznámit s počátky a vývojem cyklistiky nejen v Mnichově Hradišti, kde si letos připomínáme 124. výročí založení prvního Klubu velocipedistů. Formou informačních panelů si představíme historii cyklistiky v Českém ráji, jehož krajina je s tímto sportem spjata již od od 80. let 19. století. Chybět nebudou ani jména významných výrobců kol v regionu i Evropě a samozřejmě i jejich reálné výrobky v podobě více než 30 vystavených exponátů včetně originálního příslušenství! Těšit se můžete na první typ kola poháněný pedály zvaný Boneshaker - kostitřas z Francie, stářím více než 150 let. Zastoupena jsou také vysoká kola z Anglie s patentovaným řešením pákového mechanismu Singer, ale také například tzv. tříkolka či tandemové kolo. Nechybí ani kola holandských, švédských, italských, německých či rakouských výrobců. Z těch českých na Vás čekají kola značky Kohout, Černohorský. Jistě zaujme i speciálně upravené kolo dětské i dámské, a dokonce i kolo hasičské s koncovkou pro požární hadici. Moderní dobu zastoupí závodní kolo Colnago Ferrari CF4, limitovaná edice karbonového rámu a vidlice. Výstavu si můžete prohlédnout denně kromě pondělí mezi 9 a 16 hod od 19. dubna do 31. srpna.

Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností

kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
[konzultace s architektem]