Horolezci Českého ráje - výstava v muzeu

14.05.2021 (Pá) 09:00

Fotografická jarní výstava městského muzea s projekcí krátkých filmů!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Jarní výstava v městském muzeu patří horolezcům - ‚‚Horolezci Českého ráje‘‘!

Ve spolupráci s místními horolezeckými legendami panem Štefanem ‚‚Pištou‘‘ Berežným a Vladimírem ‚‚Chroustem‘‘ Procházkou ml. jsme přichystali fotografickou výstavu s názvem Horolezci Českého ráje. Vystaveno je na 80 velkoformátových fotografií z let 1968 – 1988 horolezce, profesionálního fotografa a žurnalisty PhDr. Karla Vlčka. Včetně audiovizuální projekce ukázek autorských unikátních filmových záběrů z tohoto pro náš kraj typického sportu s dlouholetou tradicí. Díky nim spatříte známé okolí našeho města z již méně známé perspektivy – z vrcholu skalních věží, k nimž nemalá část nás běžných turistů vzhlíží z několik desítek metrů níže položených úpatí skal. Těšit se můžete na oblast Drábských světniček, Příhrazského skalního města, hruboskalského Skaláku, Prachova či Suchých skal na Maloskalsku. Výstavu doplňuje dobové vybavení potřebné pro lezení na písku či originály prvních vrcholových knížek z různých skalních věží Českého ráje, včetně zápisů od samotného Josefa Smítky aj. Mimo audiovizuálního prožitku Vás na výstavě naučíme také techniku vázání vybraných horolezeckých uzlů.

Vstupenka na výstavu platí i pro všechny ostatní expozice muzea!

Navštěvujte ji od pátku 14. 5. do neděle 27. 6. každý den (mimo pondělí) mezi 9. a 16. hodinou.

Těšíme se na viděnou!

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti vystavený v sala terreně v zámecké zahradě Státního zámku Mnichovo Hradiště.

[výstava]

Karel

Od odchodu Karla Gotta uplynuly 2 roky a jako pocta jeho celoživotní tvorbě vstupuje do kin po ročním odkladu film O. Špátové, který byl dokončen krátce před Mistrovou smrtí.

Myši patří do nebe

Příběh myšky a lišáka ve zvířecím nebi je o přátelství, překonávání strachu a opravdové statečnosti.

Zátopek

Sportovní a životní příběh našeho fenomenálního atleta, mnohonásobného medailisty v běhu na dálkové tratě a držitele několika světových rekordů, natočil režisér David Ondříček. Nádherný film ze strašné doby... Pokud jste ještě nestihli film vidět, přijďte na jeho (zřejmě) poslední projekci!

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Pásmo českých vánočních pohádek, ve kterých vystupují hlavně čerti, ale i Mikuláš, Ježíšek, kominíci a vánoční ozdoby!

Čertování s Mikulášskou nadílkou - ZRUŠENO

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi. Od nich pak cesta povede k Mikulášovi a andílkům s nadílkou.

[pro děti]
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !!!
MĚSTSKÉ DIVADLO MNICHOVO HRADIŠTĚ

vstupné dobrovolné

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Pokáč Mnichovo Hradiště

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Jedině Tereza

Domnělá nevěra spustí řetěz trapasů, omylů a nedorozumění!

Eternals

120 Kč (český dabing)

Přichází nový tým superhrdinů studia Marvel, kteří budou opět zachraňovat svět!