Horolezci Českého ráje - výstava v muzeu

14.05.2021 (Pá) 09:00

Fotografická jarní výstava městského muzea s projekcí krátkých filmů!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Jarní výstava v městském muzeu patří horolezcům - ‚‚Horolezci Českého ráje‘‘!

Ve spolupráci s místními horolezeckými legendami panem Štefanem ‚‚Pištou‘‘ Berežným a Vladimírem ‚‚Chroustem‘‘ Procházkou ml. jsme přichystali fotografickou výstavu s názvem Horolezci Českého ráje. Vystaveno je na 80 velkoformátových fotografií z let 1968 – 1988 horolezce, profesionálního fotografa a žurnalisty PhDr. Karla Vlčka. Včetně audiovizuální projekce ukázek autorských unikátních filmových záběrů z tohoto pro náš kraj typického sportu s dlouholetou tradicí. Díky nim spatříte známé okolí našeho města z již méně známé perspektivy – z vrcholu skalních věží, k nimž nemalá část nás běžných turistů vzhlíží z několik desítek metrů níže položených úpatí skal. Těšit se můžete na oblast Drábských světniček, Příhrazského skalního města, hruboskalského Skaláku, Prachova či Suchých skal na Maloskalsku. Výstavu doplňuje dobové vybavení potřebné pro lezení na písku či originály prvních vrcholových knížek z různých skalních věží Českého ráje, včetně zápisů od samotného Josefa Smítky aj. Mimo audiovizuálního prožitku Vás na výstavě naučíme také techniku vázání vybraných horolezeckých uzlů.

Vstupenka na výstavu platí i pro všechny ostatní expozice muzea!

Navštěvujte ji od pátku 14. 5. do neděle 27. 6. každý den (mimo pondělí) mezi 9. a 16. hodinou.

Těšíme se na viděnou!

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘!

Poznejte a připomeňte si světové úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic!

V rámci výstavy projekce unikátních videozáznamů nejen ze závodů!

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
[výstava]
Výstava Závodníci Bobkovi - ‚‚místní legendy motorsportu‘‘.

Poznejte a připomeňte si světové úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic.

V rámci výstavy probíhá projekce videozáznamů nejen ze závodů.

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
[sport]
Banger

Alex je dealer kokainu, ale jeho sen je jiný - stát se slavným raperem.

Wojciech Waleczek: Největší hity klasické hudby

2. koncert 50. sezóny Kruhu přátel hudby Mnichovo Hradiště.

Klavírní recitál.

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Exhibition on Screen: Raffael odhalen

V r. 2020 se v Římě konala největší výstava Raffaelovy tvorby všech dob. K vidění bylo víc jak 200 děl tohoto renesančního umělce a tento film vám průřez výstavou nabídne.

Čistá řeka Jizera 2022

Čistá řeka Jizera je akcí, při které dobrovolníci jdoucí po břehu řeky, a tam kde to jde i jedoucí na lodích, a sbírají do pytlů vše, co do řeky a jejího okolí nepatří.

Více informací na: www.cistarekajizera.cz

kde: okolí řeky Jizery
[ostatní]

Spolu

Film o rodině s handicapovaným synem, ve které se nemluví otevřeně, matka dělá mezi svými dětmi rozdíly a nikdo se nikomu nesvěřuje... FIlmová adaptace psychologického dramatu o životě s autismem vznikla podle divadelní předlohy francouzského dramatika F. Marry.

ZAHRADA DAY

Oblíbený sousedský food festiválek převážně místních nadšenců.

MASO • NEMASO • KAFE • DORT

kde: Zahrada, Palackého ulice
[gastronomie]
Jak víla Modrovláska splnila tři přání

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
[pro děti]
Festival světla MAJÁK

Světelná show spolu s hudebním doprovodem vtáhne návštěvníky do nepoznaného světa plného tajemství a magie.

Vstup zdarma.

kde: Zámecký park Kosmonosy