J. V. Šimák a Mnichovo Hradiště - přednáška

23.11.2017 (Čt) 17:00

Vstupné zdarma

Místo: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště, Zámecká 744, 295 01 Mnichovo Hradiště

Městské muzeum Vás zve na přednášku PhDr. Hany Kábové, Ph.D. - J. V. Šimák a Mnichovo Hradiště - k 100. výročí vydání díla „Dějinné paměti okresu mnichovohradišťského“ ve čtvrtek 23. 11. 2017 od 17:00 hod ve volnočasovém centru. Vstupné zdarma.

„Kdybychom procházeli městem Hradištěm v době Budovcově, kdy se stalo zase střediskem velikého zboží, podivili bychom se nemalým rozdílům, znajíce dobu nynější. Ne tak zevnějšku, ač bylo více domů dřevěných nežli od kamene, dřevěná stavení roubená prohnědlých trámů a bílých lišt, zšedivělých střech starého šindele, o širokých podsíních na řezaných sloupcích, o tmavých průjezdech, každé pro sebe mezi uličkami do hlubokých dvorů a zahrádek měla jistě vzhled malebný.“ (ŠIMÁK, J. V. Dějinné paměti okresu Mnichovohradišťského I. Díl. Mnichovo Hradiště, s. 224 : Okresní výbor Mnichovohradišťský, 1917. 460 s.)