Kouzlo starých plováren

01.07.2021 (Čt) 09:00

Letní výstava městského muzea - 2. patro státního zámku!

40 / 20 Kč - vstupenka platí do všech stálých expozic muzea!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Letní výstava v muzeu ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště byla zahájena - otevřeno i o víkendu a svátcích!

Doplněna je o unikátní filmovou projekci nepublikovaných historických záběrů z plováren na řece Jizeře a koupaliště Bukovina.
Výstava Kouzlo starých plováren připomíná městské nebo říční lázně a plovárny a zároveň přibližuje trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu a sportovní náčiní v prvních osmi desetiletí 20. století.
K vidění je jedinečná sbírka historických oděvů, doplňků a plavek. Nechybí ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, fotografie, pohlednice nebo časopisy.

Zpět do dob minulých Vás v sobotu 7. srpna 2021 zavede i tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové, která se bude opakovat vícekrát během dne.
V létě nesmí v mnichovohradišťském muzeu chybět tradiční truhlářské dílničky, které pro děti připravuje Jednota bratrská. Letos se uskuteční 24. července a 21. srpna. Výrobek je inspirován tématem výstavy, ale co se bude vyrábět tentokrát, to neprozradíme – děti to mají vždy jako překvapení.
Atmosféru koupání, léta a pobytů na plážích dokreslí opravdová písečná pláž přímo v expozici! Bábovičky budou připraveny, tak si přijďte pohrát.

Vstupenka na výstavu 40 / 20 Kč platí do všech stálých expozic městského muzea!

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti vystavený v sala terreně v zámecké zahradě Státního zámku Mnichovo Hradiště.

[výstava]

Karel

Od odchodu Karla Gotta uplynuly 2 roky a jako pocta jeho celoživotní tvorbě vstupuje do kin po ročním odkladu film O. Špátové, který byl dokončen krátce před Mistrovou smrtí.

Myši patří do nebe

Příběh myšky a lišáka ve zvířecím nebi je o přátelství, překonávání strachu a opravdové statečnosti.

Zátopek

Sportovní a životní příběh našeho fenomenálního atleta, mnohonásobného medailisty v běhu na dálkové tratě a držitele několika světových rekordů, natočil režisér David Ondříček. Nádherný film ze strašné doby... Pokud jste ještě nestihli film vidět, přijďte na jeho (zřejmě) poslední projekci!

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Pásmo českých vánočních pohádek, ve kterých vystupují hlavně čerti, ale i Mikuláš, Ježíšek, kominíci a vánoční ozdoby!

Čertování s Mikulášskou nadílkou - ZRUŠENO

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi. Od nich pak cesta povede k Mikulášovi a andílkům s nadílkou.

[pro děti]
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !!!
MĚSTSKÉ DIVADLO MNICHOVO HRADIŠTĚ

vstupné dobrovolné

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Pokáč Mnichovo Hradiště

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Jedině Tereza

Domnělá nevěra spustí řetěz trapasů, omylů a nedorozumění!

Eternals

120 Kč (český dabing)

Přichází nový tým superhrdinů studia Marvel, kteří budou opět zachraňovat svět!