Letní výstava Kde bydlely panenky

30.05.2020 (So) 09:00

Historické hračky a pokojíčky z přelomu 19. a 20. století.

40 / 20 Kč

Kde bydlely panenky?

Tak se nazývá výstava historických hraček v Muzeu města Mnichovo Hradiště, které zahajuje letní návštěvní sezónu.

Jak se vařilo v kuchyňkách? Kam si panenky zvaly návštěvy a jak vypadaly jejich postýlky? Přijďte se pozastavit a nahlédnout do malých pokojíčků, ve kterých panenky bydlely a ve kterých si kdysi dávno malé holčičky tvořily svůj budoucí svět.

K vidění budou hračky z přelomu 19. a 20. století, kdy se pod vlivem průmyslové revoluce nebývale rozvíjela i výroba hraček. V té době dostávají holčičky různé typy panenek a pokojíčků. Hračky se stávají zmenšeninou světa dospělých, můžeme tedy zároveň sledovat, jak pokojíčky odráží dobovou kulturu bydlení, z estetického hlediska pak vývoj od secese, přes funkcionalismus, až k poválečnému sektorovému nábytku.

Výstava je zapůjčena ze sbírek Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Otevřena bude každý den kromě pondělí mezi 9-12 / 13-16 hodinou od 30. května do 30. srpna 2020.

I letos Vás zveme ke speciální tématické truhlářské dílničce pro děti pod vedením klubu Jednoty bratrské ve dnech: 18. 7., 15. 8. a 29. 8. - vždy po celý den mezi 9. a 16. hodinou přímo v prostorách městského muzea.

Jste srdečně zváni!