Ing. Jiří Kurzveil
Otevřeno všední dny 8:30 - 12 / 12:30 - 17, v sobotu 9 - 12.
kde: Nábytek Honza, Víta Nejedlého 1299, MH
[výstava]
Promítání autorských videí Ing. Pavla Záleského na téma vývoje poslední typové řady 400 v Mnichově Hradišti (tahač Xena), závodů Truck Trial a Rallye faraónů!
50 Kč
Jak probíhal vývoj poslední typové řady vozů LIAZ, konkrétně dnes již legendární Xeny? Jaké zážitky přinesly jezdcům pod značkou LIAZ závody Truck Trial a Rallye faraónů? To se dozvíte v úterý 24. 10. od 18:00 v Kině Mnichovo Hradiště při komentované projekci autorských videozáznamů Ing. Pavla Záleského, připravené při příležitosti výročí bývalého závodu LIAZ Mnichovo Hradiště (1953-2003), které si letos v Mnichově Hradišti připomínáme.
Z úst Ing. Vladimíra Polívky, někdejšího hlavního konstruktéra LIAZ, Ing. Pavla Záleského, někdejšího šéfkonstruktéra kabiny a legendárního navigátora závodů Rallye Paříž-Dakar, se podrobněji seznámíme jednak s celkovým vývojem poslední typové řady 400, jednak s vývojem samotné revoluční hliníkové kabiny prvního vozu této řady, známého jako Xena! A to prostřednictvím unikátních nově zdigitalizovaných filmových záběrů pořizovaných od samých počátků. Tedy od výběru materiálu a zhotovení modelového návrhu, po samotnou výrobu, homologační testy a následné první vyjetí ze zdejší vývojové konstrukce, i její prezentaci na prestižní mezinárodní výstavě užitkových vozidel IIA Hannover v roce 1996.
Dalším tématem bude účast vozů LIAZ v závodech Truck Trial a Rallye faraónů, o své zážitky a zkušenosti se kromě Pavla Záleského, autora filmových záběrů, podělí také úspěšný mnichovohradišťský závodník Jan Filip, který v letošním roce věnoval do sbírky městského muzea své získané sportovní trofeje.
Za Muzeum města Mnichovo Hradiště
Karel Hubač
Ing. Jiří Kurzveil
Otevřeno všední dny 8:30 - 12 / 12:30 - 17, v sobotu 9 - 12.
Eva Hrejsemnou a Veronika Podubská
Otevřeno všední dny 8:30 - 12 / 12:30 - 17, v sobotu 9 - 12.
Otevírací doba: středa 15:00 - 17:00, sobota 9:00 - 11:00.
Vernisáž výstavy: 11. října 2025 od 15:00
140 Kč (český dabing
Gábina má domek pro panenky a v něm sedm koček! Dokáže se zmenšit na velikost panenky, být se svými kamarádkami a prožívat dobrodružství ve světě magie a kouzel.
Každoroční pietní setkání pořádané k uctění památky Františka Mendíka (1859–1947), čestného občana města Mnichovo Hradiště, se koná v podvečer svátku Památky zesnulých!
vstupné 180 Kč
Anglická konverzace pro dospělé (s možností využít hlídání dětí v herně).
Vstupné 50 Kč