Módní přehlídka Hany Vignerové v muzeu!

07.08.2021 (So) 15:30

Dobová módní přehlídka Hany Vignerové v sobotu 7. srpna v prostorách městského muzea - ve 2. patře státního zámku s občerstvením od Pekárny Sychrov!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Tematická dobová módní přehlídka Hany Vignerové v sobotu 7. srpna v prostorách městského muzea - ve 2. patře státního zámku! V rámci aktuální letní výstavy Kouzlo starých plováren s videoprojekcí. Koná se ve 2 časech: v 15:30 a 17:00. Přítomna bude Pekárna Sychrov se svými mini dezerty, obloženými chlebíčky a nápoji.

Pojďte s námi nahlédnout do šatníku našich předků!

Malá módní přehlídka představí dámské a dívčí letní oblečení od roku 1900 do 1970, většinu prezentovaných modelů tvoří dochované dobové originály z Mnichova Hradiště a okolí. Uvidíte například: jednoduché oranžové šaty z 30. let 20. století, z krejčovské dílny p. Pryla, černé šaty doplněné krajkou, které oblékala v 30. letech teta paní Marie Kučerové, profesorky zdejšího gymnázia, brokátové mini ze 60. let, ušité soukromou švadlenou v Bakově, a mnoho dalších.

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti vystavený v sala terreně v zámecké zahradě Státního zámku Mnichovo Hradiště.

[výstava]

Karel

Od odchodu Karla Gotta uplynuly 2 roky a jako pocta jeho celoživotní tvorbě vstupuje do kin po ročním odkladu film O. Špátové, který byl dokončen krátce před Mistrovou smrtí.

Myši patří do nebe

Příběh myšky a lišáka ve zvířecím nebi je o přátelství, překonávání strachu a opravdové statečnosti.

Zátopek

Sportovní a životní příběh našeho fenomenálního atleta, mnohonásobného medailisty v běhu na dálkové tratě a držitele několika světových rekordů, natočil režisér David Ondříček. Nádherný film ze strašné doby... Pokud jste ještě nestihli film vidět, přijďte na jeho (zřejmě) poslední projekci!

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Pásmo českých vánočních pohádek, ve kterých vystupují hlavně čerti, ale i Mikuláš, Ježíšek, kominíci a vánoční ozdoby!

Čertování s Mikulášskou nadílkou - ZRUŠENO

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi. Od nich pak cesta povede k Mikulášovi a andílkům s nadílkou.

[pro děti]
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !!!
MĚSTSKÉ DIVADLO MNICHOVO HRADIŠTĚ

vstupné dobrovolné

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Pokáč Mnichovo Hradiště

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Jedině Tereza

Domnělá nevěra spustí řetěz trapasů, omylů a nedorozumění!

Eternals

120 Kč (český dabing)

Přichází nový tým superhrdinů studia Marvel, kteří budou opět zachraňovat svět!