Od hospody k hospodě ... aneb Na jedno do muzea!

21.06.2019 (Pá) 09:00

Přijďte se seznámit s bohatou historií pohostinství nejen v našem městě, včetně vývoje pivovarnictví v nedalekém Klášteře Hradišti nad Jizerou.

40/20 Kč - v ceně vstupenky je výstava i prohlídka celé expozice muzea!

Přijďte se seznámit s bohatou historií pohostinství nejen v našem městě, včetně vývoje pivovarnictví v nedalekém Klášteře Hradišti nad Jizerou – ve spolupráci s místním pivovarem si bude možné zakoupit výběr 3 ks lahvového piva ve stylovém balení s motivy Mnichova Hradiště. Zároveň Vás do pivovaru zveme na speciální komentovanou exkurzi s ochutnávkou piva, první se uskuteční již v sobotu 22. 6., sejdeme se v 9:00 před vchodem do muzea na nádvoří zámku, společně navštívíme výstavu v muzeu a následně se pěšky vydáme do Pivovaru Klášter. Dostavit se můžete přímo až před jeho bránu v 10,30 hod. Cena 150 Kč/dospělá osoba + vstupné na výstavu, nutná rezervace na 326 771 001. Další exkurze se uskuteční 13. 7. a 17. 8. ve stejných časech.

Výstava mimo textových a fotografických vzpomínek na hospody již zaniklé i ty současné nabídne také ukázku autentického nábytku, včetně stoletého výčepu, reklamních cedulí, příslušenství, skleněného a porcelánového nádobí. V neposlední řadě bude výstava jako již tradičně zpestřena o speciální dílničky pro děti pod vedením Jednoty bratrské, a to v červenci a v srpnu. Pro naše malé návštěvníky je připravena výroba originálních dřevěných hlavolamů s tématikou výstavy, které se uskuteční v neděli 14. 7. a v sobotu 24. 8.

Výstavu navštěvujte každý den, kromě pondělí, mezi 9. a 16. hodinou do 1. září.