OPAKUJEME! Virtuální procházka městem č. 4

25.02.2020 (Út) 17:00

Městské muzeum Vás zve na opakování čtvrté ze série tematických besed a virtuálních procházek po Mnichově Hradišti.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště

V úterý 25. února od 17 hodin v Kino Mnichovo Hradiště prostřednictvím dosud nezveřejněných fotografií i videí zavzpomínáme na to, jak vypadala dolní část našeho města v dobách minulých.

Představíme si místní stadion, včetně nejen sportovních událostí, které se zde odehrávaly, všechny plovárny na řece Jizeře, továrny stojící v jejím dosahu, i povodně, které se zapsaly do historie. Městským parkem s rozhlednou a židovským hřbitovem dojdeme k ‚‚Benešovce‘‘, projdeme se bývalou židovskou čtvrtí se synagogou, školou a řadou živností, Havlíčkovou ulicí se vrátíme do ul. Palackého, kde jsme započali minulou procházku. Připomeneme také známé obyvatele těchto míst.

Vstupné 30 Kč. Vstupenky zakoupíte přímo na místě před začátkem akce bez rezervace.

Těší nás čtyřikrát zaplněné městské kino - Vám, kteří jste se na minulé promítání nedostali se omlouváme, děkujeme za Váš zájem a těšíme se na viděnou!

Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností

kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
[konzultace s architektem]