Vánoční výstava: Advent na českém venkově

29.11.2015 (Ne) 09:00
30.11. - 22.12. a od 29.12. - 31.12.
přístupno 8-12h a 13-16h
Kontakt:

Víte, kdo byl Ambrož a pro koho si dříve chodila Klovcová bába? Ne? Pak právě Vám je určena tradiční vánoční výstava Advent na českém venkově. Na návštěvníky čekají typické postavy adventních obchůzek, známé Barborky, Mikuláš, čert a anděl, ale i ty méně známé, jako je Ambrož, Lucie nebo Žber. Kromě nich jsou zde představeny lidové zvyky a pověry spjaté s tímto tajemným obdobím a ukázky činností, kterými se naši předkové o adventu zabývali. Nechybí ani připomínka kdysi v Pojizeří slavných mikulášských trhů nebo ukázky starých adventních jídel.

Výstava se otevře pro návštěvníky v neděli 29. listopadu po rozsvícení vánočního stromu na náměstí a poté bude přístupna do 22. prosince a od 29. do 31. prosince každý den od 8 do 16 hodin. Na úterní a čtvrteční dopoledne jsou pro školní třídy připraveny adventní výtvarné dílničky.

Plakát s pozvánkou