VÁNOČNÍ VÝSTAVA v muzeu v Mnichově Hradišti

01.12.2013 (Ne) 09:00
30 Kč / 15 Kč děti,stud.,důch.
Kontakt: tel.: 326 771 001,e-mail: muzeum@mnhradiste.cz

V muzeu v Mnichově Hradišti je pro letošní adventní a vánoční období připravena expozice s názvem Vánoce v přírodě, na vesnici a ve městě v době našich prababiček. Jak už z názvu vyplývá, kromě tradiční ukázky selských Vánoc se spoustou zvyků a obyčejů uvidí návštěvníci, jak rozdílně nebo i podobně se slavily Vánoce v měšťanských domácnostech, konkrétně v našem městě před sto lety. Zapomenout se nesmělo a nesmí ani na zvěř a ptactvo, i o ně bývalo vždy postaráno. Proto budou v našem muzeu mít i zajíci, bažanti, srny a ptáci připraveno vánoční pohoštění.

Další částí expozice bude 17 vánočních stromků ozdobených dětmi z mateřských a základních škol z Mnichova Hradiště a okolí v rámci soutěže Vánoční zdobení. O tom, který je nejhezčí, budou v anketě rozhodovat návštěvníci muzea.

• 1. 12. - 22. 12. 2013, 2. - 6. 1. 2014
  • Oživené prohlídky 1.12. a 14. 12. 2013