Vernisáž výstavy Josef Marek obrazy

03.09.2021 (Pá) 17:00

Zahájení souborné výstavy obrazů Josefa Marka, pořádané ke 100. výročí narození!

Kontakt: Tel: 326 771 001, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Vernisáž výstavy Josef Marek obrazy se koná v pátek 3. září od 17:00 - podzimní výstavy Muzea města Mnichovo Hradiště ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště.

Výstavu zahájí pan Jaroslav Koloc, o hudební doprovod se postará Trio Swing Society.

V srpnu letošního roku uplynulo 100 let od narození pana Josefa Marka (14. 8. 1921 – 22. 11. 2009), váženého učitele a malíře našeho kraje.

Muzeum města Mnichovo Hradiště výročí připomene soubornou výstavou jeho obrazů. Autorovu pestrou tvorbu co se témat a techniky týče - oleje, akvarely, kresby a tisky - si přijďte prohlédnout od 4. 9. 2021 do 31. 10. 2021 do výstavních prostor městského muzea ve 2. patře státního zámku.

Vystaven bude i unikátní cyklus 45 lavírovaných kreseb lidové architektury z oblasti Mnichovohradišťska, který Josef Marek v letech 1983–1985 vytvořil pro CHKO Český ráj, neb svým štětcem dokázal zachytit detaily lépe, než je to možné učinit fotografií (ta nedokáže odmyslet novodobé ne vždy vhodné zásahy a úpravy).

K výstavě jsme vytvořili také více než 200 stránkový katalog obrazů blíže představující malířovu pestrou tvorbu. Svými obrazy do něj přispělo na 80 z Vás, kteří jste ochotně zareagovali na naši výzvu, čehož si velmi vážíme! V tištěné podobě bude k dostání přímo na výstavě.

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti vystavený v sala terreně v zámecké zahradě Státního zámku Mnichovo Hradiště.

[výstava]

Karel

Od odchodu Karla Gotta uplynuly 2 roky a jako pocta jeho celoživotní tvorbě vstupuje do kin po ročním odkladu film O. Špátové, který byl dokončen krátce před Mistrovou smrtí.

Myši patří do nebe

Příběh myšky a lišáka ve zvířecím nebi je o přátelství, překonávání strachu a opravdové statečnosti.

Zátopek

Sportovní a životní příběh našeho fenomenálního atleta, mnohonásobného medailisty v běhu na dálkové tratě a držitele několika světových rekordů, natočil režisér David Ondříček. Nádherný film ze strašné doby... Pokud jste ještě nestihli film vidět, přijďte na jeho (zřejmě) poslední projekci!

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Pásmo českých vánočních pohádek, ve kterých vystupují hlavně čerti, ale i Mikuláš, Ježíšek, kominíci a vánoční ozdoby!

Čertování s Mikulášskou nadílkou - ZRUŠENO

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi. Od nich pak cesta povede k Mikulášovi a andílkům s nadílkou.

[pro děti]
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !!!
MĚSTSKÉ DIVADLO MNICHOVO HRADIŠTĚ

vstupné dobrovolné

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Pokáč Mnichovo Hradiště

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Jedině Tereza

Domnělá nevěra spustí řetěz trapasů, omylů a nedorozumění!

Eternals

120 Kč (český dabing)

Přichází nový tým superhrdinů studia Marvel, kteří budou opět zachraňovat svět!