Virtuální procházky městem 4 - pokračujeme!

28.01.2020 (Út) 17:00

Místo: Kino Mnichovo Hradiště

Městské muzeum Vás zve na čtvrtou ze série tematických besed a virtuálních procházek po Mnichově Hradišti. V úterý 28. ledna od 17 hodin v kině Mnichovo Hradiště prostřednictvím dosud nezveřejněných fotografií i videí zavzpomínáme na to, jak vypadala dolní část našeho města v dobách minulých. Představíme si místní stadion, včetně nejen sportovních událostí, které se zde odehrávaly, všechny plovárny na řece Jizeře, továrny stojící v jejím dosahu, i povodně, které se zapsaly do historie. Městským parkem s rozhlednou a židovským hřbitovem dojdeme k ‚‚Benešovce‘‘, projdeme se bývalou židovskou čtvrtí se synagogou, školou a řadou živností, Havlíčkovou ulicí se vrátíme do ul. Palackého, kde jsme započali minulou procházku. Připomeneme také známé obyvatele těchto míst.

Na propagaci akce finančně přispěla místní firma Řeznictví Dvořák, s.r.o.

Vstupné 30 Kč. Vstupenky zakoupíte přímo na místě před začátkem akce bez rezervace.

Těší nás třikrát zaplněné městské kino, děkujeme za Váš zájem a těšíme se na viděnou při čtvrté virtuální procházce.

Svatby na Mnichovohradišťsku

Neuvedeno

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
ČARODĚJNICKÁ STEZKA

Bezobslužná stezka plná zajímavých úkolů na pozornost, protažení těla a rozhýbání jazýčků. Start s pokyny najdete v lesoparku Nad Jizerou směr od pláže Na Kamínkách k fotbalovému hřišti.

kde: Lesopark Nad Jizerou
[pro děti]
Roztříštěná příroda

Vernisáž výstavy Mihaely Tănase v pátek 26. dubna 2024.
Výstavu můžete navštívit vždy ve středu 15:00 - 17:00 a v sobotu 9:00 - 11:00 nebo po domluvě v ZUŠ 606 858 110.

kde: Galerie Konírna, ZUŠ Mnichovo Hradiště
Svatby nejen na Mnichovohradišťsku / výstava v městském muzeu

Výstava věnovaná svatbám nejen na Mnichovohradišťsku, na které jste se podíleli i Vy.

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
Český ráj dětem

19. ročník zahájení turistické sezóny ČESKÝ RÁJ DĚTEM v sobotu 27. dubna 2024.
Start mezi 9:00 a 11:00 u autobusového nádraží Na Lukách

kde: Turnov
[pro děti]
Prázdniny s Broučkem

Brouček je starý karavan, ve kterém rodina vyrazí na dovolenou k Jadranu, nebude to ale bez problémů!

Koncert 5 kapel

Vstupné 300 Kč

kde: Rock Posilovna Mnichovo Hradiště
Fantastická parta

130 Kč (český dabing)

Prohnaný obchodník chce skoupit všechny domy ve městě, a tak straší obyvatele blížícím se tornádem. Malý Alfonso a jeho přátelé vytvoří Fantastickou partu a rozhodnou se zakročit!

Brigáda na pláži "Na Kamínkách"

Přidejte se k nám a připravme společně pláž u Jizery na novou sezónu.

kde: Pláž Na Kamínkách
[ostatní]
KONVERZACE S RODILOU MLUVČÍ

Anglická konverzace pro dospělé (s možností využít hlídání dětí v herně). Bližší informace a rezervace na lekci provádějte přímo u lektorky Joanny Mary Hulbert na telefonu: +420 735 531 432 (sms / whats app).

kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště
[volnočasové centrum]