ZRUŠENO! Virtuální procházky městem 5

17.03.2020 (Út) 17:00

PÁTÁ VIRTUÁLNÍ PROCHÁZKA ZRUŠENA!

O náhradním termínu Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Místo:

PÁTÁ VIRTUÁLNÍ PROCHÁZKA ZRUŠENA!

O náhradním termínu Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

Prostřednictvím unikátních historických fotografií a videí se projdeme městským parkem nad Jizerou, židovským hřbitovem, rozhlédneme se z místní rozhledny okrašlovacího spolku i ze střechy rozestavěné budovy školy Jana Švermy. Zavzpomínáme i na známé vyučující jednotlivých předmětů. Na louce pod školou si usušíme seno a následně se pustíme do výstavby rodinných domů na Vrchlického návrší – zdejším Bubnu a bytové výstavby podniku LIAZ po okrajích sáňkařské dráhy v ulici Pionýrů. Nejen s žáky si zapějeme a zahrajeme v Lidové škole umění v Máchově ulici i v hudební škole Červových v ulici Svatopluka Čecha. Časem proměněnou Poříčskou ulicí, s panelovou výstavbou z konce 80. let 20. století, si na jedno dojdeme do hostince U Beránka či na něco dobrého do Ottova, resp. Loudova řeznictví. Procházku zakončíme nahlédnutím do první části Boleslavské ulice, dnešní Víta Nejedlého.

Na propagaci páté procházky finančně přispěla GEODÉZIE HRADIŠTĚ s.r.o.