Virtuální procházky městem 6 - pokračujeme!

23.11.2021 (Út) 17:00

Virtuální procházky městem pokračují!

- ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště, Ivana Olbrachta 897, 295 01 Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 326 771 001, 739 351 504, muzeum@mnhradiste.cz

Historií Mnichova Hradiště se projdeme již po šesté! V rámci pokračování cyklu Virtuálních procházek městem, a to v úterý 23. listopadu od 17:00 v městském kině.

Nejprve naše kroky povedou časem proměněnou ulicí Poříčskou s panelovou výstavbou z počátku 90. let 20. století, původně spojující střed města s Poříčím na břehu řeky Jizery. Následně zamíříme do ulice Svatopluka Čecha. Od vily známého stavitele Václava Šulce sestoupíme k hudební škole manželů Červových, právě dle Marie Červové se zde dodnes říká Na Marjánce. Připomeneme si i další známá jména spojená s touto lokalitou. Navštívíme jesle a tiskárnu a postavíme si jeden z nejstarších činžovních domů. V místech dnešní křižovatky vzpomeneme na statek a městský chudobinec, špitál z roku 1677.

Dále se vydáme částí ulice Boleslavské, dnes Víta Nejedlého, k náměstí. Vzpomeneme na zdejší živnostníky, prozkoumáme sklepy původních domů, nahlédneme za vrata i do interiéru roubeného měšťanského domu z 18. století a vystavíme si protilehlý dům panelový. Po cestě se občerstvíme v Hostinci U Bílého beránka, posléze ve vyhlášeném Ottově, resp. Loudově řeznictví. (PS: případné žloutenky nás zbaví zdravotníci polikliniky při dalších Virtuálních procházkách, které připravujeme!)

Za příspěvek na propagaci události, vytištění plakátů, děkujeme Tiskárně Jelínek, s.r.o.

Vstupenky k dostání na místě, bez rezervace za jednotnou cenu 50 Kč.

Vážíme si Vaší hojné účasti a těšíme se na opětovné setkání!

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘!

Poznejte a připomeňte si světové úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic!

V rámci výstavy projekce unikátních videozáznamů nejen ze závodů!

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
[výstava]
Výstava Závodníci Bobkovi - ‚‚místní legendy motorsportu‘‘.

Poznejte a připomeňte si světové úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic.

V rámci výstavy probíhá projekce videozáznamů nejen ze závodů.

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
[sport]
Banger

Alex je dealer kokainu, ale jeho sen je jiný - stát se slavným raperem.

Wojciech Waleczek: Největší hity klasické hudby

2. koncert 50. sezóny Kruhu přátel hudby Mnichovo Hradiště.

Klavírní recitál.

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Exhibition on Screen: Raffael odhalen

V r. 2020 se v Římě konala největší výstava Raffaelovy tvorby všech dob. K vidění bylo víc jak 200 děl tohoto renesančního umělce a tento film vám průřez výstavou nabídne.

Čistá řeka Jizera 2022

Čistá řeka Jizera je akcí, při které dobrovolníci jdoucí po břehu řeky, a tam kde to jde i jedoucí na lodích, a sbírají do pytlů vše, co do řeky a jejího okolí nepatří.

Více informací na: www.cistarekajizera.cz

kde: okolí řeky Jizery
[ostatní]

Spolu

Film o rodině s handicapovaným synem, ve které se nemluví otevřeně, matka dělá mezi svými dětmi rozdíly a nikdo se nikomu nesvěřuje... FIlmová adaptace psychologického dramatu o životě s autismem vznikla podle divadelní předlohy francouzského dramatika F. Marry.

ZAHRADA DAY

Oblíbený sousedský food festiválek převážně místních nadšenců.

MASO • NEMASO • KAFE • DORT

kde: Zahrada, Palackého ulice
[gastronomie]
Jak víla Modrovláska splnila tři přání

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
[pro děti]
Festival světla MAJÁK

Světelná show spolu s hudebním doprovodem vtáhne návštěvníky do nepoznaného světa plného tajemství a magie.

Vstup zdarma.

kde: Zámecký park Kosmonosy