Virtuální procházky městem 6 - pokračujeme!

23.11.2021 (Út) 17:00

Virtuální procházky městem pokračují!

- ulicemi Poříčská, Svatopluka Čecha a částí Víta Nejedlého.

Místo: Kino Mnichovo Hradiště, Ivana Olbrachta 897, 295 01 Mnichovo Hradiště
Kontakt: Tel: 326 771 001, 739 351 504, muzeum@mnhradiste.cz

Historií Mnichova Hradiště se projdeme již po šesté! V rámci pokračování cyklu Virtuálních procházek městem, a to v úterý 23. listopadu od 17:00 v městském kině.

Nejprve naše kroky povedou časem proměněnou ulicí Poříčskou s panelovou výstavbou z počátku 90. let 20. století, původně spojující střed města s Poříčím na břehu řeky Jizery. Následně zamíříme do ulice Svatopluka Čecha. Od vily známého stavitele Václava Šulce sestoupíme k hudební škole manželů Červových, právě dle Marie Červové se zde dodnes říká Na Marjánce. Připomeneme si i další známá jména spojená s touto lokalitou. Navštívíme jesle a tiskárnu a postavíme si jeden z nejstarších činžovních domů. V místech dnešní křižovatky vzpomeneme na statek a městský chudobinec, špitál z roku 1677.

Dále se vydáme částí ulice Boleslavské, dnes Víta Nejedlého, k náměstí. Vzpomeneme na zdejší živnostníky, prozkoumáme sklepy původních domů, nahlédneme za vrata i do interiéru roubeného měšťanského domu z 18. století a vystavíme si protilehlý dům panelový. Po cestě se občerstvíme v Hostinci U Bílého beránka, posléze ve vyhlášeném Ottově, resp. Loudově řeznictví. (PS: případné žloutenky nás zbaví zdravotníci polikliniky při dalších Virtuálních procházkách, které připravujeme!)

Za příspěvek na propagaci události, vytištění plakátů, děkujeme Tiskárně Jelínek, s.r.o.

Vstupenky k dostání na místě, bez rezervace za jednotnou cenu 50 Kč.

Vážíme si Vaší hojné účasti a těšíme se na opětovné setkání!

Dřevěný malovaný betlém v životní velikosti vystavený v sala terreně v zámecké zahradě Státního zámku Mnichovo Hradiště.

[výstava]

Karel

Od odchodu Karla Gotta uplynuly 2 roky a jako pocta jeho celoživotní tvorbě vstupuje do kin po ročním odkladu film O. Špátové, který byl dokončen krátce před Mistrovou smrtí.

Myši patří do nebe

Příběh myšky a lišáka ve zvířecím nebi je o přátelství, překonávání strachu a opravdové statečnosti.

Zátopek

Sportovní a životní příběh našeho fenomenálního atleta, mnohonásobného medailisty v běhu na dálkové tratě a držitele několika světových rekordů, natočil režisér David Ondříček. Nádherný film ze strašné doby... Pokud jste ještě nestihli film vidět, přijďte na jeho (zřejmě) poslední projekci!

O čertovi a jiné vánoční pohádky

Pásmo českých vánočních pohádek, ve kterých vystupují hlavně čerti, ale i Mikuláš, Ježíšek, kominíci a vánoční ozdoby!

Čertování s Mikulášskou nadílkou - ZRUŠENO

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi. Od nich pak cesta povede k Mikulášovi a andílkům s nadílkou.

[pro děti]
Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční

POZOR, ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ !!!
MĚSTSKÉ DIVADLO MNICHOVO HRADIŠTĚ

vstupné dobrovolné

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Pokáč Mnichovo Hradiště

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
Jedině Tereza

Domnělá nevěra spustí řetěz trapasů, omylů a nedorozumění!

Eternals

120 Kč (český dabing)

Přichází nový tým superhrdinů studia Marvel, kteří budou opět zachraňovat svět!