Výstava Historické cukrárny

03.07.2014 (Čt) 09:00
vstupné 30 Kč
Kontakt: Tel.: 326 771 001

Celé prázdniny budou v muzeu v Mnichově Hradišti vonět dobroty, protože na měsíce červenec a srpen je připravena atraktivní výstava o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v českých zemích.

Každý návštěvník si na sladké výstavě přijde na své – dospělí se seznámí s nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími cukrárnami a výrobnami cukrovinek v prvorepublikovém Československu, děti mohou obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí nebo se pousmát nad ručním strojem na zmrzlinu.

Dobu zašlých časů připomíná stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu i výrobny, se zásobníky na kávu, dózami plnými bonbonů a zákusky vytvořenými podle časopisů z 30. let 20. st.

Seznámíme vás s ukázkami mnohdy již zapomenutých cukrářských nástrojů, jako jsou raznice a formy na bonbony nebo tvořítka dříve oblíbených sněhových koulí. Obdivovat můžete dobové bonboniéry i reklamní materiály.

Návštěvníci získají také přehled o historii čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů, stejně jako o vývoji cukrářského řemesla v Čechách a na Moravě.

Pro děti bude připravena malá dílnička, kde si mohou zahrát na cukráře a vyrobit dobroty.

13. července, 22. července a 31. srpna vždy od 13 hodin proběhne  program pro děti s názvem Den s cukrárnou Za Rohem, kde si budou moci vyzkoušet zdobení perníčků a dortů. Připraveny budou i ochutnávky výrobků této cukrárny.

Výstava bude otevřena DENNĚ od 3. července do 31. srpna od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Plakát s pozvánkou