Výstava řemesel v městském muzeu - ‚‚Ten umí to, a ten zas tohle...‘‘

14.04.2022 (Čt) 09:00

Interaktivní výstava s videoprojekcí ve 2. patře státního zámku, přijďte tvořit ze dřeva a kovu!

Poznejte řemesla, řemeslníky a jejich výrobky, spjaté s historií města Mnichovo Hradiště.

Vstupenka na výstavu platná i pro všechny stálé muzejní expozice!

Kontakt: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách čp. 148, +420 720 981 281, muzeum@mnhradiste.cz

14. dubna 2022 - 31. srpna 2022

ÚT - NE, 9 - 16 hodin

Interaktivní výstava s videoprojekcí ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště ‚‚Ten umí to, a ten zas tohle...‘‘, přístupná je každý den mimo pondělí v čase od 9 do 16 hodin! Vstupenka na výstavu platná i pro všechny stálé muzejní expozice.

Přijďte tvořit ze dřeva a kovu!

Která řemesla konkrétně pro tento rok jsme si pro Vás v muzeu připravili? Uvidíte zde nejen práci kováře, řezníka, pekaře, cukráře, zedníka, mlynáře, truhláře, tesaře, ale i kominíka, koláře nebo bednáře. Vystaveny jsou také unikátní 200 let staré zrestaurované prapory mnichovohradišťských cechů, včetně pečetidel z roku 1566.

Kromě původního vybavení, nástrojů, které ke své práci jednotliví řemeslníci potřebovali, uvidíte na výstavě také unikátní historické fotografie, výuční listy, reklamní dobové předměty a konkrétní výrobky konkrétních řemeslníků. Zejména z doby 19. století a počátku století 20. Seznámíme Vás tak se jmény konkrétních řemeslníků z Mnichova Hradiště. V roce 2023 představíme další vybraná řemesla spojená s Mnichovým Hradištěm.

Výstava vás přenese do historie, především do minulého století. Po jejím zhlédnutí budete vědět, který řezník měl před sto lety svou živnost například na náměstí, jak se jmenoval pekař, který sídlil pod kostelem sv. Jakuba, nebo kde si mohli nechat vaši předkové vyrobit nábytek do své domácnosti, nebo kam si chodili opravit nářadí. Co mohli pořídit u pana Jíchy? Co u pana Blažka? To vše se u nás dozvíte.

Dvě prázdninové soboty, 23. července a 20. srpna budou patřit dětem. V truhlářské dílničce si s členy Jednoty bratrské vlastnoručně vyrobí výrobek ze dřeva, který bude inspirován aktuální výstavou. Výrobu zvládnou děti od cca čtyř let.

Konzultace architekta města MgA. Jana Světlíka s veřejností

kde: velká zasedací místnost Městského úřadu
[konzultace s architektem]
Vánoční příběh

Humorné štědrovečerní situace, dojemné i komické, nabízí o rok odložený nový film režisérky I. Pavláskové.

To nic, drahá

Zdánlivě dokonalý manželský vztah začíná dostávat trhliny...

Vánoční koncert Pie Jesu

4. koncert 50. sezóny Kruhu přátel hudby Mnichovo Hradiště.

Lucie Silkenová – soprán, Jan Musil - zpěv

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště

Top Gun: Maverick

120 Kč (český dabing)

Naposledy opakujeme filmový hit letošního jara a léta! Nestárnoucí T. Cruise a jeho stíhačkoví piloti - nejlepší z nejlepších!

Mladoboleslavské smyčcové kvarteto MBQuartet.

kde: Farská zahrada – Kočárovna
Čertování s Mikulášskou nadílkou

Z pekla dorazí čerti s Luciferem a svými soutěžemi, těšit se můžete i na ohňovou show.

[pro děti]