Výstava řemesel v městském muzeu - ‚‚Ten umí to, a ten zas tohle...‘‘

14.04.2022 (Čt) 09:00

Interaktivní výstava s videoprojekcí ve 2. patře státního zámku, přijďte tvořit ze dřeva a kovu!

Poznejte řemesla, řemeslníky a jejich výrobky, spjaté s historií města Mnichovo Hradiště.

Vstupenka na výstavu platná i pro všechny stálé muzejní expozice!

Kontakt: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách čp. 148, +420 720 981 281, muzeum@mnhradiste.cz

14. dubna 2022 - 31. srpna 2022

ÚT - NE, 9 - 16 hodin

Interaktivní výstava s videoprojekcí ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště ‚‚Ten umí to, a ten zas tohle...‘‘, přístupná je každý den mimo pondělí v čase od 9 do 16 hodin! Vstupenka na výstavu platná i pro všechny stálé muzejní expozice.

Přijďte tvořit ze dřeva a kovu!

Která řemesla konkrétně pro tento rok jsme si pro Vás v muzeu připravili? Uvidíte zde nejen práci kováře, řezníka, pekaře, cukráře, zedníka, mlynáře, truhláře, tesaře, ale i kominíka, koláře nebo bednáře. Vystaveny jsou také unikátní 200 let staré zrestaurované prapory mnichovohradišťských cechů, včetně pečetidel z roku 1566.

Kromě původního vybavení, nástrojů, které ke své práci jednotliví řemeslníci potřebovali, uvidíte na výstavě také unikátní historické fotografie, výuční listy, reklamní dobové předměty a konkrétní výrobky konkrétních řemeslníků. Zejména z doby 19. století a počátku století 20. Seznámíme Vás tak se jmény konkrétních řemeslníků z Mnichova Hradiště. V roce 2023 představíme další vybraná řemesla spojená s Mnichovým Hradištěm.

Výstava vás přenese do historie, především do minulého století. Po jejím zhlédnutí budete vědět, který řezník měl před sto lety svou živnost například na náměstí, jak se jmenoval pekař, který sídlil pod kostelem sv. Jakuba, nebo kde si mohli nechat vaši předkové vyrobit nábytek do své domácnosti, nebo kam si chodili opravit nářadí. Co mohli pořídit u pana Jíchy? Co u pana Blažka? To vše se u nás dozvíte.

Dvě prázdninové soboty, 23. července a 20. srpna budou patřit dětem. V truhlářské dílničce si s členy Jednoty bratrské vlastnoručně vyrobí výrobek ze dřeva, který bude inspirován aktuální výstavou. Výrobu zvládnou děti od cca čtyř let.

Sladký život

Mladý, úspěšný a rozmařilý hokejista dostává od života těžkou ránu... musí podstoupit transplantaci srdce! Musí začít žít a myslet jinak...

Svatby na Mnichovohradišťsku

Neuvedeno

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště, V Lipách - zámek 148, Mnichovo Hradiště 29501
[výstava]
Svatební zvyky / Přednáška PhDr. Aleny Nachtmannové, Ph.D. v Muzeu města Mnichovo Hradiště

Neuvedeno

[výstava]

Odborná přednáška při příležitosti zahájení nové výstavy ‚‚Svatby nejen na Mnichovohradišťsku‘‘

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště
[městské muzeum]
Vávra

Hraje soubor Divadýlko na dlani.

kde: Městské divadlo Mnichovo Hradiště
[divadlo]
Tady Havel, slyšíte mě?

Film o bývalém českém prezidentovi nabízí pohled do jeho pracovního i soukromého života v letech 2008-2011 (†18. 12. 2011).

ČARODĚJNICKÁ STEZKA

Bezobslužná stezka plná zajímavých úkolů na pozornost, protažení těla a rozhýbání jazýčků. Start s pokyny najdete v lesoparku Nad Jizerou směr od pláže Na Kamínkách k fotbalovému hřišti.

kde: Lesopark Nad Jizerou
[pro děti]
Roztříštěná příroda

Vernisáž výstavy Mihaely Tănase v pátek 26. dubna 2024.
Výstavu můžete navštívit vždy ve středu 15:00 - 17:00 a v sobotu 9:00 - 11:00 nebo po domluvě v ZUŠ 606 858 110.

kde: Galerie Konírna, ZUŠ Mnichovo Hradiště
Svatby nejen na Mnichovohradišťsku / výstava v městském muzeu

Výstava věnovaná svatbám nejen na Mnichovohradišťsku, na které jste se podíleli i Vy.

kde: Muzeum města Mnichovo Hradiště

SEZNÁMENÍ S PORODNICÍ V MB

Představujeme Klaudianovu porodnici. Beseda s porodními asistentkami mladoboleslavské porodnice o novinkách a trendech. ZDARMA

kde: Volnočasové centrum Mnichovo Hradiště