Výstava Závodníci Bobkovi - ‚‚místní legendy motorsportu‘‘.

09.09.2022 (Pá) 09:00

Poznejte a připomeňte si úspěchy místních automobilových závodníků, rodáků z Hoškovic a Mnichova Hradiště!

V rámci výstavy probíhá projekce videozáznamů nejen ze závodů.

Kontakt: Tel: 720 981 281, muzeum@mnhradiste.cz, V Lípách 148, 295 01 Mnichovo Hradiště - 2. patro státního zámku

Výstava Závodníci Bobkovi ‚‚místní legendy motorsportu‘‘ v prostorách městského muzea ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště.

Výstava je přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 16 hodin, i o víkendech a státních svátcích.

V rámci výstavy budou vystaveny unikátní originály závodních aut při příležitosti Sousedské slavnosti, v sobotu 17. září na Masarykově náměstí v Mnichově Hradišti.

V rámci výstavy se uskuteční také filmová projekce vybraných autorských videozáznamů Eduarda Líhaře, nejen ze závodů, včetně následné besedy v Kině Mnichovo Hradiště, v úterý 4. října od 18:00.

Vstupenka na výstavu platí do všech ostatních stálých expozic městského muzea!

Fotogalerie a o výstavě více ZDE

Václav Bobek st.: „Člověk ani neměl čas pro samé závodění žít.“

Hodiny strávené v autodílnách. Vůně benzínu. Adrenalin za volanty závodních škodovek. Rychlost. To je prostředí, ve kterém vyrůstali a desítky let žili tří místní rodáci, výborní automobiloví závodníci Václav Bobek st., Jaroslav Bobek a Václav Bobek ml.

Výstava, která je pro vás od čtvrtka 8. září do neděle 30. října 2022 připravena ve 2. patře zámku v Mnichově Hradišti, připomíná fotografiemi i unikátními předměty jejich závodnicky úspěšné roky. Ukážeme vám také, jak vypadaly například Škoda 1100 OHC Coupé, Škoda 440 – Spartak, Škoda Spider 728 S nebo Formule 3.  Nejen tato závodní auta totiž uvidíte na výstavě na fotografiích a ve videích z vybraných závodů. Bobkovi jich absolvovali desítky, v Čechách (Brno, Rosice, Most, Jičín, Mladá Boleslav, …) i zahraničí (Le Mans, Tour d´Europe, Alpská Rallye, Shell 4000 Rallye Kanada, Monte Carlo, …).

Doprovodný program k této automobilové výstavě začne v sobotu 17. září na náměstí v Mnichově Hradišti při Sousedské slavnosti. Obdivovat určitě přijďte historická závodní auta Bobkových, která jsme pro tuto příležitost sehnali a nechali do Mnichova Hradiště dovést. Budou vystavena na parkovišti u Klášterského hostince u Karlových Varů. Muzejní stánek na Sousedské slavnosti bude tematicky zaměřen a bude určen především dětem. Ty si v dílničce u stánku budou moci vlastnoručně vyrobit předmět inspirovaný automobilovými závody.

Dalším bodem doprovodného programu k výstavě je připravovaná beseda s Eduardem Líhařem, která bude doplněna o videa a fotografie. Na tuto akci se sejdeme v kině v Mnichově Hradišti v úterý 4. října od 18 hodin.

Těšíme se na opětovná společná setkání.