‚‚Týden na statku u hospodáře‘‘

1. termín: 8. – 12. 7. 2019

2. termín: 5. – 9. 8. 2019

- oba termíny pro děti ve věku od 7 do 12 let

Od pondělí do pátku, vždy mezi 8. a 16. hodinou, včetně jednoho přespání.

Vydejte se společně s námi na zkušenou do světa! Praktickou a zábavnou formou se seznámíme s typickými činnostmi na selském hospodářství v okolí Mnichova Hradiště. Ve službách místních sedláků, jako děvečky a čeledínové poznáme péči o domácí zvířata i následné zpracování získaných produktů. Jako například stloukání másla, výroba domácího tvarohu a sýru, spřádání ovčí vlny či zpracování včelího medu. Usušíme si posečenou trávu, z nasbíraných rostlin si vytvoříme malý herbář. Chybět nebudou lidové zvyky a tradice, pověsti, tvoření, hry, včetně tématické celotáborové hry, ale také tance a písně, které vyvrcholí při závěrečné slavnosti Dožínek.

Obědy na každý den zajištěny (včetně 1 večeře a snídaně), třikrát v restauraci, jednou ve školní jídelně na Jivině, jednou v přírodě u hospodářského stavení v Mohelnici nad Jizerou.

Cena: 2000,-Kč / dítě, minimální počet účastníků je 10, maximální pak 20

Zájem o příměstský tábor prosím potvrďte na základě vyplnění přihlášky - ke stažení ZDE.:

1. termín: 8. – 12. 7. 2019

2. termín: 5. – 9. 8. 2019

- a následně jejím zasláním na: muzeum@mnhradiste.cz, případně poštou či osobně na adresu městského muzea, nejpozději do 15. dubna 2019, telefonické dotazy rádi zodpovíme každý všední den na tel. č. 326 771 001 či 739 351 504

Těšíme se na viděnou a společné zážitky!