V neděli v podvečer byla v muzeu zahájena adventní výstava. I když počasí nepřálo tomu, aby se přišli podívat všichni účastníci rozsvěcení stromu na náměstí, dorazilo nakonec více než 50 návštěvníků. Dozvěděli se o adventních zvycích a připomněli jsme si obchůzky tajemných postav. Od úterý 1. 12. jsme pro děti otevřeli dílny, kde si mohou zkusit vyrobit tradiční staročeské výrobky, které se dříve prodávali například na takzvaných Mikulášských trzích. Jejich prvními účastníky byli žáci 5. B ze ZŠ Sokolovská s paní učitelkou Nedomovou. Poděkování za uspořádání výstavy patří zejména firmě pekárna Mikula, která pro výstavu darovala nádherné vrkoče.

Na pátek 11. prosince je připravena i adventní muzejní noc - prohlídky muzea s Barborkou, Mikulášem, čerty a dalšími postavami. Vezměte své ratolesti a přijďte se s námi trochu bát, ale hlavně smát…