Za poezií Josefa Brože do městského kina! Ve studiu Michala Kvapila z Adlien.cz se právě dokončuje dokumentární snímek věnovaný poezii Josefa Brože (1921-2020), váženého pana učitele a básníka našeho kraje. Jeho 101. výročí narození si připomeneme právě tímto dokumentem, který vzniká v průběhu celého letošního roku - a to v pátek 28. ledna 2022 od 17:30 v kině Mnichovo Hradiště!
Michal Kvapil se chopil nejen natočení všech vzpomínek, které v dokumentu zazní, ale také kompletního střihu.
Básně vybral, nastudoval a následné dramaturgie se ujal pan Josef Kettner, bývalý umělecký šéf mladoboleslavského divadla. Zvukově je zaznamenal a zpracoval Lukáš Prokorát z Vermoont.cz. Přednes poezie v podání Vilmy Barusové, Lenky Sosnovcové, Josefa Kettnera a Tomáše Grindla, je doplněn vzpomínkami, tematickými krajinářskými fotografiemi a videi Václava Bacovského z krasnesvetlo.cz, ale také hudbou pana Františka Kozderky, kterou právě skládá!
O scénář, životopisné reálie, osobní a historické fotografie a celkovou organizaci jsme se postarali v městském muzeu my, ve spolupráci s rodinou Josefa Brože.

Po skončení hodinového snímku proběhne krátká beseda se zúčastněnými aktéry. K jeho zhlédnutí a společné vzpomínce na Josefa Brože jste srdečně zváni!