Letní výstava v městském muzeu ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště KONČÍ - navštivte ji do neděle 29. 8. do 16:00!

Doplněna je o unikátní filmovou projekci nepublikovaných historických záběrů ze 30. let 20. století z plováren na řece Jizeře a z koupališť Bělá pod Bezdězem a koupaliště Bukovina, které uvidíte pouze zde!
Výstava Kouzlo starých plováren připomíná městské nebo říční lázně a plovárny a zároveň přibližuje trávení volného času, hygienické návyky, dobovou letní módu a sportovní náčiní v prvních osmi desetiletí 20. století.
K vidění je jedinečná sbírka historických oděvů, doplňků a plavek. Nechybí ani klobouky, brýle, plovací, sportovní nebo zábavní pomůcky a mnoho dalších exponátů, stejně jako dobové dokumenty, fotografie, pohlednice nebo časopisy.

V rámci výstavy se uskutečnila:

- truhlářská dílna pro děti s místním Sborem Jednoty bratrské a to hned dvakrát! Více ZDE

- módní přehlídka Příběh módy paní Hany Vignerové - více ZDE

Vstupenka na výstavu 40 / 20 Kč platí do všech stálých expozic městského muzea!