Letní výstava v muzeu ‚‚Kde bydlely panenky‘‘ KONČÍ již v neděli 30. srpna!

V sobotu 29. srpna se koná poslední speciální truhlářská dílnička přímo v expozici městského muzea - více ZDE.

Letošní letní sezóna patří v muzeu historickým hračkám. K vidění jsou pokojíčky, kuchyňky nebo prádelny, kde panenky vedly svou malou domácnost, ale i koloniály plné zboží, kde panenky nakupovaly.

Návštěvníci se s potěšením přenesou do časů našich babiček a prababiček a obdivují, s jakým řemeslným umem byly všechny věrohodné detaily vyrobeny. K nejvzácnějším kouskům patří papírový skládací domeček vyrobený v letech 1880 – 1890. K porovnání jsou vystaveny i dnešní neméně kouzelné papírové domečky. Většina pokojíčků je ale vyrobena ze dřeva, a to buď domácí výroby, nebo tovární. K významným továrnám v Čechách patřila např. firma Blank z Ústí nad Orlicí založená v r. 1880. V bohatém textovém doprovodu se můžete dozvědět více zajímavých informací nejen o historii výroby, ale také o vzniku hraček.

Pro děti i dospělé je v rámci výstavy připraven poznávací kvíz z truhlářské dílny Jednoty bratrské s ukázkou několika různých dřevin a výrobků z nich. Máte možnost zjistit, jak dalece se vyznáte v truhlářském řemesle.

Výstava je obohacena o setkání s Jednotou bratrskou, která v muzeu uspořádá celodenní sobotní truhlářské dílničky pro děti ve dnech 18. 7., 15. 8. a 29. 8. 2020. Přijďte s celou rodinou, vyrobte si a odneste jednoduchý výrobek ze dřeva!

Bezpečné hygienické podmínky výstavy a dílniček jsou dodržovány dle platných aktuálních předpisů.

Výstava je otevřena denně od 9-12/13-16 hod. do 30. srpna.

Těšíme se na viděnou!