Přijďte se seznámit s bohatou historií pohostinství nejen v našem městě, včetně vývoje pivovarnictví v nedalekém Klášteře Hradišti nad Jizerou.
Výstava mimo textových a fotografických vzpomínek na hospody již zaniklé i ty současné nabídne také ukázku autentického nábytku, včetně stoletého výčepu, reklamních cedulí, příslušenství, skleněného a porcelánového nádobí. Ve spolupráci s místním Pivovarem Klášter si bude možné zakoupit výběr 3 ks lahvového piva ve stylovém balení s motivy Mnichova Hradiště.

V neposlední řadě bude výstava jako již tradičně zpestřena o speciální dílničky pro děti pod vedením Jednoty bratrské, a to v červenci a v srpnu. Pro naše malé návštěvníky je připravena výroba originálních dřevěných hlavolamů s tématikou výstavy, které se uskuteční v neděli 14. 7. a v sobotu 24. 8.

Zároveň Vás zveme na speciální komentovanou exkurzi do Pivovaru Klášter s ochutnávkou piva - ve dnech 13. 7. a 17. 8. Sejdeme se v 9:00 před vchodem do muzea na nádvoří zámku, společně navštívíme výstavu v muzeu a následně se pěšky vydáme do Pivovaru Klášter. Dostavit se můžete přímo až před jeho bránu v 10,30 hod. Cena 150 Kč / dospělá osoba + vstupné na výstavu, nutná rezervace na 326 771 001.

Výstavu navštěvujte každý den, kromě pondělí, mezi 9. a 16. hodinou do 1. září.