Turistická sezóna 2024 bude v městském muzeu zahájena v sobotu 6. dubna otevřením stálých expozic!

Přehled chystaných událostí:

BŘEZEN
Virtuální procházky městem
úterý 19. 3. 2024, 17-19 hodin v městském kině

Napříč časem se projdeme Turnovskou ulicí a nejbližším okolím. Promítání je zcela nově zpracováno a doplněno o nově zdigitalizované fotografie a videa.
Fotografie a videa z jakékoli části Mnichova Hradiště nám do muzea můžete věnovat či zapůjčit, k oskenování a digitalizaci, kdykoli – volejte: 720 981 281, pište: muzeum@mnhradiste.cz

DUBEN–ZÁŘÍ
Svatby na Mnichovohradišťsku
čtvrtek 25. 4. 2024 – neděle 1. 9. 2024

Výstava na svatební téma, na které se budeme věnovat vývoji svateb z hlediska oblékání svatebčanů, zvyků, použitých typů květin v minulém století. Vidět bude možno svatební oznámení, dobovou svatební hostinu a také svatební šaty od počátku 20. stol. Šaty uvidíte nejen na historických fotografiích konkrétních nevěst a ženichů z Mnichova Hradiště, ale budou vystaveny i jejich dochované originály.

čtvrtek 25. 4. 2024 - Přednáška v muzeu - 17 hodin - Povídání o svatebních zvycích v podání paní PhDr. Aleny Nachtmannové Ph.D., jednotné vstupné 50 Kč.

KVĚTEN
Přednáška v muzeu
čtvrtek 16. května 2024

Přednáška Mgr. et Bc. Lenky Křížové, doprovodná akce k výstavě Svatby na Mnichovohradišťsku.

KVĚTEN
Módní přehlídka v muzeu
sobota 25. května 2024

Módní přehlídka šatů ve spolupráci s Hanou Vignerovou z Příběh módy, doprovodná akce k výstavě Svatby na Mnichovohradišťsku.

KVĚTEN–ČERVEN
Školní program pro děti v muzeu

Dopolední program určený žákům základních škol.

ČERVEN
Výlet do Hubálova
neděle 2. června 2024

Výlet pořádaný spolu s Klubem českých turistů - Mnichovo Hradiště. Vydáme se do nedalekého Hubálova. V plánu je například prohlídka elektrárny a také sklárny manželů Urbanových.

Muzejní noc
pátek 14. června 2024

Během Muzejní noci se budeme pohybovat v prostorách bývalého kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti. Program bude koncipován ve svatebním duchu.

ČERVENEC/SRPEN
Truhlářská dílnička s Jednotou bratrskou
sobota 20.července 2024, sobota 17. srpna 2024

Vlastnoručně vytvořit výrobek ze dřeva zvládnou děti od cca 4 let.

SRPEN
Módní přehlídka v muzeu
sobota 24. srpna 2024

Módní přehlídka šatů ve spolupráci s Hanou Vignerovou (Příběh módy), doprovodná akce k výstavě Svatby na Mnichovohradišťsku.

ZÁŘÍ–ŘÍJEN
Josef Bavor - Obrazy
čtvrtek 12. 9. 2024 – čtvrtek 31. 10. 2024

Výstava malíře Josefa Bavora, rodáka ze Lhotic u Mnichova Hradiště.

ZÁŘÍ
Sousedská slavnost aneb Zažít Hradiště jinak
sobota 14. 9. 2024, 10–17 hodin

Na Sousedských slavnostech budeme pořádat komentované prohlídky věže radnice, kde se nachází muzejní expozice, představující historii města Mnichovo Hradiště.

Významní zesnulí
sobota 9. 11. 2024

Komentovaná procházka po místním hřbitově spojená s vzpomínáním a povídáním o významných osobnostech našeho města, které již nejsou mezi námi. Letos se zaměříme na místní umělce - malíře, sochaře, grafiky.

Virtuální procházky městem
termín bude upřesněn

V průběhu podzimu budeme pokračovat v komentovaném audiovizuálním promítání historických záběrů z jednotlivých částí našeho města. Promítání probíhá v kině. Téma listopadové procházky budou ulice poblíž vlakového nádraží.

LISTOPAD-PROSINEC
Adventní školní program

V čase adventním se v muzeu uskuteční tematická dopolední dílnička pro základní školy.