Výstava Josef Marek obrazy byla v pátek 3. září zahájena vernisáží v prostorách městského muzea ve 2. patře státního zámku Mnichovo Hradiště.

Těší nás Váš tak obrovský zájem! Více než 130 početná účast se na vždy zapisuje do historie městského muzea stejně jako celá výstava pořádaná na počest 100. výročí narození Josefa Marka, váženého pana učitele a malíře našeho kraje. Vystaveno je na 300 obrazů, včetně unikátního souboru kreseb lidové architektury Mnichovohradišťska, který Josef Marek před 40 lety vytvořil pro CHKO Český ráj.

Po úvodním slovu vedoucí muzea Jany Dumkové a starosty města Ondřeje Lochmana, malířovu tvorbu představil a o vlastní vzpomínku se podělil pan Jaroslav Koloc. ‚‚Z jeho obrazů čteme pohledy člověka, který je tu doma, který neobdivuje jen povrch, ale proniká k povaze, k duši kraje, zná jej podrobně, prochodil cesty i stezky, to všechno jen proto, aby našel nejpravdivější tvář.“ O vzpomínku na svého otce se s námi podělili i oba synové pana Josefa Marka. Nejen další získané vzpomínky naleznete v tištěném 200stránkovém katalogu obrazů, který byl při vernisáži pokřtěn. Zakoupíte si jej přímo na výstavě za cenu 195 Kč. Poděkováno bylo také všem 20 sponzorům, bez jejichž pomoci by nebylo možné katalog v tištěné podobě vydat. Děkujeme!

O hudební doprovod se postaralo Trio Swing Society.

Videoreportáž od Michala Kvapila z Adlien.cz - ZDE

Děkujeme všem více než 80 rodinám, které se do výstavy zapojily a přispěly svými obrazy. Za fotografie děkujeme Petrovi Novákovi z mnichovohradistsko.cz

Výstavu navštěvujte denně, mimo pondělí, i o víkendech, do 31. října 2021!