Město Mnichovo Hradiště ve spolupráci s městským muzeem Vás zve v sobotu 16. listopadu od 10 hodin k připomínce 30. výročí listopadových událostí roku 1989 formou komentované tematické procházky po náměstí s následným promítáním fotografií v divadle. 

Zahájíme ji před starým vchodem do radnice naproti škole. Při krátkém okruhu kolem náměstí zavzpomínáme na jeho podobu v době socialismu. Následně se přesuneme do prostor městského divadla, kde si promítneme a okomentujeme unikátní fotografie z demonstrace na Masarykově náměstí, ze sundávání symbolů totalitního režimu, výlepu plakátů, Občanského fóra a jeho akcí, či prvních parlamentních voleb včetně volby prvního polistopadového starosty města. 

Ve veřejném prostoru před novým vchodem do radnice bude v tento den již umístěn panel shrnující události listopadu 1989 se zadní plochou určenou pro Vaše vzpomínky a názory, o které předem prosíme. Panel bude doplněn o dva symboly, které se stanou na krátkou dobu nepřehlédnutelnou součástí našeho města.

K procházce a k návštěvě venkovní panelové výstavy Vás srdečně zveme!