Nejen krajinou Mnichovohradišťska Vás provedou díla akademického malíře Ferdinanda Šubrta - v rámci podzimní výstavy Muzea města Mnichovo Hradiště v termínu 7. 9. - 31. 10. 2018, každý den kromě pondělí mezi 9 a 16 hod., v říjnu vždy o víkendech mezi 9 a 15 hod. Vernisáž s hudebním vystoupením se uskuteční ve čtvrtek 6. 9. od 17:00.

Vlastní Šubrtovy práce jsou charakteristické svým širokým záběrem absolventa Uměleckoprůmyslové školy. Kromě volné malířské tvorby, vytvářel četné letáky, plakáty, pozvánky nebo divadelní programy. Je autorem návrhů pro gobelíny nebo scénografie pro divadlo v Mladé Boleslavi. V raných kompozicích rezonuje obdiv k tvorbě Jana Baucha. V pozdější tvorbě si vytváří vlastní umělecký rukopis.

Výstava bude doplněna o historii a unikátní ukázky z nejznámější Mnichovohradišťské tiskárny Jindřicha Fritsche.

40 / 20 Kč - vstupenka platí pro celou expozici muzea včetně výstavy Pověstné báchorky Mnichovohradišťska
2. patro státního zámku Mnichovo Hradiště